Изчисляване на парично обезщетение за майчинство

09.02.2021, 18:45 1559 1

09.02.2021, 18:45
Публикации: 2 / 0
Здравейте, имам следния въпрос: ако през двете години преди излизане по майчинство съм работила на основен трудов договор и на втори трудов договор за известно време, но към момента на излизане по майчинство съм назначена само на основния трудов договор, как ще се изчисли паричното обезщетение за майчинство? Паричното възнаграждение по втория трудов договор ще се вземе ли предвид?
#1 | 09.02.2021, 19:22
Публикации: 5 / 1
Чл.49 ал.1 от КСО
Дневното парично обезщетение при бременност и раждане се определя в размер на 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски, а за самоосигуряващите се лица - внесени осигурителни вноски за общо заболяване и майчинство за периода от 24 календарни месеца, предхождащи месеца на настъпване на временната неработоспособност поради бременност и раждане. Дневното парично обезщетение не може да бъде по-голямо от среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението, и по-малко от минималната дневна работна заплата, установена за страната, и се определя по реда на чл. 41, ал. 2 - 5.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група