Питане за отчет за продажби при плащания в брой без ф-ра

16.07.2020, 16:52 1310 2

16.07.2020, 16:52
Публикации: 70 / 9
Здравейте колеги, имам въпрос, на който не намерих отговор -клиент, регистриран по ЗДДС , до преди извънредната ситуация спорадично   получаваше  плащания в брой от ФЛ , за които надлежно издава стокови и касови бонове/имам подробната инф-я за продадените стоки -цени количества и т. за всяко едно плащане/.До момента формирахме за всяко плащане отчет за продажба за дневниците по ДДС с датата на фискалния бон , за да имам дневно равнение на касовата книга, като средно за месеца са били между 1 и 5 отчета.Сега обаче стана ежедневна практика с поне по 3-4 такива продажби ежедневно, за които не се издават ф-ри.Питането ми е , позволява ли закона да издам в края на месеца един обобщен отчет , генериран от всички такива плащания в брой, или трябва да продължа с издаването им всеки ден, за да имам и ежедневно равнение с касовия апарат.Благодаря на всички, които ще се включат с практика и мнение .Спорна работа.
#1 | 16.07.2020, 17:19
Публикации: 11947 / 2181
ЗДДС
Чл. 119. (1) За доставките, за които издаването на фактура или протокол не е задължително, доставчикът - регистрирано по този закон лице, съставя отчет за извършените продажби, който съдържа обобщена информация за тези доставки за съответния данъчен период.

(2) Отчетът за извършените продажби се съставя най-късно в последния ден на данъчния период.

(3) По избор лицето може да съставя отделни отчети за извършените продажби за всеки ден от данъчния период и/или за всеки свой обект.
#2 | 16.07.2020, 17:25
Публикации: 70 / 9
Благодаря много.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група