Прекратяване на трудов договор по време на болничен

13.07.2020, 09:46 325 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.07.2020, 09:46
Публикации: 57 / 0
Здравейте,

Имаме служител, който иска да напусне по взаимно съгласие, докато ползва болничен. Можем ли да го прекратим, преди да е изтекъл болничния и ще му бъде ли изплатен до край?

Благодаря предварително!
#1 | 13.07.2020, 10:13
Публикации: 3102 / 421
За прекратяването - можете.
#2 | 13.07.2020, 10:29
Публикации: 17 / 4
Може щом е по желание на лицето/ и има взаимност т.е. никой от двете страни няма претенции/, питала съм за същата ситуация Юриста на ИТ - Варна.
#3 | 13.07.2020, 12:38
Публикации: 6995 / 1029
Доколкото разбирам от КСО /чл.42, ал.3, ако не бъркам/, болничния няма за бъде платен за дните след прекратяването на договора. 
Макар, че чувам за случаи, в които от НОИ плащали при подобни ситуации...
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове