Здравни осигуровки на базработен

15.07.2020, 11:21 2198 7

15.07.2020, 11:21
Публикации: 25 / 0
Здравейте!
Имах обещетение за безработица до 12.07.20, но преди седмица претърпях спешна операция и сега и да искам не мога да си намеря работа в следващите 2 месеца.
Моля упътете ме как трябва да си плащам осигуровките в тази ситуация и какви документи трябва да подам. Чух, че вече можело да се плаща и по електронен път, но нямам представа къде.
За първи път съм в подобна ситуация.
Ще бъда благодарна на отзовалите се добри хора.
Хубав ден!
#1 | 15.07.2020, 11:33
Публикации: 833 / 69
Привет,

Ако имате персонален идентификационен код (ПИК) от НАП, ще трябва да подадете декларация образец 7, а след това да заплатите дължимите осигуровки, чрез банков превод, онлайн, на ПОС или друг възможен метод.
А ако нямате ПИК, то вариантът е да посетите офис/клон на НАП и да ги попитате за декларацията, там ще получите информация.

Успех!
#2 | 15.07.2020, 11:39
Публикации: 9336 / 1570

Моля упътете ме как трябва да си плащам осигуровките в тази ситуация и какви документи трябва да подам. Чух, че вече можело да се плаща и по електронен път, но нямам представа къде

Ми_ми, вие сте се занимавали с ТРЗ. Наистина ли не знаете къде да прочетете и къде да потърсите?

Май не съм от добрите хора  :blink:
#3 | 15.07.2020, 12:35
Публикации: 25 / 0
ХХХХХ питането ми беше как он-лайн да си платя оигуровките. И дори и да съм чела, питам за нещо, което не съм правила. А чел и правил е различно от чел и не правил.

Не съм вече ТРЗ и нямам намерение да се занимавам вече с тази професия, точно заради злобните хора като вас, който срещнах там!!!
За 4 години си разбих живота да се занимавам с лоши, коварни, интриганти и злобни колеги.
Здравето ми отиде на кино от нерви. Един куп болести си докарах с тази професия и не заради самата професия, а заради злобните хора практикуващи я!!
И много се радвам че се проявихте за да се види нагледно за какви хора става въпрос в тези среди. Злоба! Злоба! Злоба! Злоба! До безкрай!
И не ми обяснявайте че трябвало да знам, за да не ви обясня на вас следващия път като питате тук във форума, как вие трябва да си знаете, защото сте ТРЗ от еди си колко години.

Дръжте си отровата за вас и вашите близки след като не искате да помогнете!!!!!!!!!!!



п.с. Знам че не всечки на 100% са лоши в тази професия, но аз срещнах само хара като ХХХХХ.
На другите които са опитаха да помогнат БЛАГОДАРЯ!
#4 | 15.07.2020, 13:03
Публикации: 9336 / 1570
Благодаря за "комплиментите"!

В първото първото питане не се разбра, че точно питате. Все пак ето конкретния отговор:
С ПИК на ФЛ влизате в сайта на НАП, Предоставяне на данъчна и осигурителна информация, Справка за задълженията с възможност за плащане. Под таблицата избирате "плащане".  След това избирате кои точно задължения да платите със стрелката в дясно от сумата. Под таблицата избирате как да платите и следвате стъпките. За плащане с карта избирате "с виртуален ПОС".
Моля!
Бъдете здрава и не си хабете нервите напразно!
#5 | 15.07.2020, 14:17
Публикации: 4393 / 734
Офтопик: Всеки от нас има лош ден, ама тия думи, точно към ХХХХХ, са малко...  :blink:
#6 | 15.07.2020, 14:46
Публикации: 352 / 19
Как са изтървали такъв кадър за началнически пост - и се върти в питанията и се обижда при неполучаване на очакван отговор.
Ориентирайте се към длъжност - началник на "Финансово- счетоводната дейност" и контактувайте само със служители от НАП- много са любезни, но за неподготвените теоретично- всичките им отговори няма да са ви удобни, но пък няма да са злобни.
#7 | 15.07.2020, 22:05
Публикации: 583 / 14
Как не ви е срам да обиждатe XXXXX. Доказал се специалист във форума, винаги готов да помогне отговорно и компетентно.
И какво толкова ви е казала, че нападате яростно и злобно. Ако не сте добре с нервите, съветвам ви да си обърнете внимание на здравето. Изливането на злоба в професионален счетоводен форум не е добра идея.




ХХХХХ питането ми беше как он-лайн да си платя оигуровките. И дори и да съм чела, питам за нещо, което не съм правила. А чел и правил е различно от чел и не правил.

Не съм вече ТРЗ и нямам намерение да се занимавам вече с тази професия, точно заради злобните хора като вас, който срещнах там!!!
За 4 години си разбих живота да се занимавам с лоши, коварни, интриганти и злобни колеги.
Здравето ми отиде на кино от нерви. Един куп болести си докарах с тази професия и не заради самата професия, а заради злобните хора практикуващи я!!
И много се радвам че се проявихте за да се види нагледно за какви хора става въпрос в тези среди. Злоба! Злоба! Злоба! Злоба! До безкрай!
И не ми обяснявайте че трябвало да знам, за да не ви обясня на вас следващия път като питате тук във форума, как вие трябва да си знаете, защото сте ТРЗ от еди си колко години.

Дръжте си отровата за вас и вашите близки след като не искате да помогнете!!!!!!!!!!!



п.с. Знам че не всечки на 100% са лоши в тази професия, но аз срещнах само хара като ХХХХХ.
На другите които са опитаха да помогнат БЛАГОДАРЯ!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група