Вътрешно съвместителство

15.07.2020, 15:46 1692 1

15.07.2020, 15:46
Публикации: 91 / 3
Здравейте,
Имам нужда от помощ за разрешаване на следния казус. Възможно ли е шофьор на лек автомобил да бъде сключено с него доп. споразумение за вътрешно съвместителство при същия работодател за абсолютно различна длъжност? Шофьорът работи на СИРВ, а другата длъжност ще работи последните 4 календарни дни от всеки месец. А възможно ли да се сключи втори трудов договор при същия работодател на основание чл. 114 за работа през определени дни, или граждански договор със същия работодател при когота има основен трудов договор?
Ще съм много благодарна на всички, които могат да ми помогнат.
#1 | 15.07.2020, 17:18
Публикации: 9327 / 1567
1. Изяснете си дали след като е на длъжност шофьор може да полага допълнителен труд. За някои това е забранено.
2. Изяснете си дали допълнителния труд е свързан с работно време и работно място или е с конкретна задача с конкретен резултат. Помислете дали ГД не може да се тълкува като прикрит ТД. Ако става - сключете ГД.
3. Ако отидете на версия 'допълнителен ТД', сключете го на основание чл.110 от КТ, като упоменете кога ще работи /може да включите "във връзка с чл.114/. Задължително трябва да съобразите работното време по основния и по допълнителния ТД, така че да има нужната междудневна и междуседмична почивка. Общото работно време по двата ТД не трябва да надвишава 12 часа дневно. Това ме навежда на мисълта, че допълнителния ТД сигурно също ще е на СИРВ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група