Преминаане на фактуриране чрез програма.

07.08.2020, 08:53 456 8
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.08.2020, 08:53
Публикации: 76 / 0
До този момент фактурите във фирмата са издавани от кочан.Ако се реши да се премина на програма за фактуриране ,какво да се направи.Достатъчно ли е да с инсталира новата програма и да се продължи от следващ номер на фактура.
#1 | 07.08.2020, 09:49
Публикации: 78 / 13
За момента е достатъчно. А може да започнете и с нов разред на тези фактури от софтуера... Ако сте до номер 0000075689, може да започнете с 0100000001 примерно... Всичко зависи от Вашата вътрешна организация, дали номерацията е свързана с някаква логика в дейността и т.н. ...

Лека и спорна работа!!!
#2 | 07.08.2020, 10:11
Публикации: 372 / 14
За момента е достатъчно. А може да започнете и с нов разред на тези фактури от софтуера... Ако сте до номер 0000075689, може да започнете с 0100000001 примерно... Всичко зависи от Вашата вътрешна организация, дали номерацията е свързана с някаква логика в дейността и т.н. ...

Лека и спорна работа!!!

Грешите!
"Сверете си часовника" с чл.78 ал.2 от ППЗДДС.
#3 | 07.08.2020, 10:26
Публикации: 76 / 0
При това положение първия номер на фактурата издадена чрез програмата ,трябва да е следващ на последния номер от кочана.Така ли.
#4 | 07.08.2020, 11:04
Публикации: 372 / 14
А в колко фирмени обекти се документират доставките като се попълват предварително напечатани празни бланки на хартиените документи?
Или колко започнати и незавършени кочана имате във фирмата?
#5 | 07.08.2020, 11:04
Публикации: 9473 / 1607
За момента е достатъчно. А може да започнете и с нов разред на тези фактури от софтуера... Ако сте до номер 0000075689, може да започнете с 0100000001 примерно... Всичко зависи от Вашата вътрешна организация, дали номерацията е свързана с някаква логика в дейността и т.н. ...

Подкрепям това мнение и то не противоречи на чл.78 ал.2 от ППЗДДС.
#6 | 07.08.2020, 11:10
Публикации: 78 / 13
Грешите!
"Сверете си часовника" с чл.78 ал.2 от ППЗДДС.

Сверен е :wink1: Вижте и ал.4!!!

П.С. Недейте толкова ги "яжте" тези букви на закона. Тук всички имаме проблем с недомислията в нашето законодателство, та чак и цитати на текстове от последното за дребни детайли...  :smile1:
#7 | 07.08.2020, 11:27
Публикации: 372 / 14
Вие не сте ли ял кус-кус буквички?
#8 | 07.08.2020, 11:39
Публикации: 372 / 14
Подкрепям това мнение и то не противоречи на чл.78 ал.2 от ППЗДДС.

Не противоречи, разбира се!
Мнението разделя на групи.
Група с даден един кочан във фирмата и група с дадени номера и диапазони на кочани по обекти/поделения/клонове- да изчисляват броя на обектите/поделенията/клоновете например.
А група подковани в галоп ще отиде на терен да провери...
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове