Разработване на софтуер от физическо лице

25.08.2020, 11:21 1708 2

25.08.2020, 11:21
Публикации: 1 / 0
Здравейте, обръщам се към вас в този форум, защото познанията ми в областта на счетоводството са нищожни. Занимавам се с разработка на софтуерни продукти, но досега плащанията ми са били обикновено с граждански или трудов договор. Въпросът ми е под каква форма мога да пусна софтуера, който съм разработил на пазара в интернет, тъй, като нямам регистрирана фирма. Плащанията могат да бъдат по банков път и/или други начини като PayPal и др. Трябва ли да регистрирам някаква дейност някъде, или просто на другата година да пусна данъчна декларация. Не бягам от данъци, но и не ми се носят всички тежести на една фирма. Благодаря предварително.
#1 | 25.08.2020, 11:36
Публикации: 11974 / 2191
един жокер по въпроса

В статията е разгледана и възможността да реализирате доходи без да имате фирма - тя е най-общ отговор на питането Ви. Правя уговорката, че следва да се обърнете към счетоводител за коректна и актуална към момента информация.
#2 | 25.08.2020, 22:20
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Можете да сметнете най-общо с този калкулатор как биха изглеждали нещата при работа с фирма или като физическо лице: https://kik-info.com/danatsi/samonaet-eood.php

Внимавайте за задължителната регистрация по ЗДДС, ако продавате в ЕС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група