Осигуряване като СОЛ и довнасяне на осигуровки

21.09.2020, 01:34 1050 2

21.09.2020, 01:34
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
От известно време следя форума и по научих доста неща. Намирам много полезна информация, която ми е от полза за да не натоварвам излишно с глупави въпроси счетоводителя ми.
Ще се радвам да ми разясните още едно питане...
От началото на тази година регистрирах ЕООД и започнах да се осигурявам като самоосигуряващо се лице на минималния осигурителен праг. Печалбата на фирмата за сега е средно по около 1100-1200лв. на месец.
До колкото разбрах след превключване на календарната година ще трябва да платя 10% данък печалба + 5% разпределяне на печалба.
Питането ми е ще трябва ли да довнасям осигуровки? И ако има какви други данъци ще се наложи да платя?

П.С. Забравих да спомена, че не се осигурявам на друго място и не получавам трудово възнаграждение.
#1 | 21.09.2020, 05:21
Публикации: 260 / 66
Ако не си плащате възнаграждение за личния труд, няма да имате осигуровки за довнасяне. Ако си плащате по ≤610 лв, също няма да довнасяте.
Пет процентния данък не е задължителен. Само ако си усвоите част от печалбата като дивидент.

 Намерете си счетоводител!
#2 | 21.09.2020, 09:29
Публикации: 829 / 69

П.С. Забравих да спомена, че не се осигурявам на друго място и не получавам трудово възнаграждение.
А откъде взимате пари за осигуровките си? Говорили сте със счетоводителя си по този въпрос?  :blink:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група