ЗП издаване на фактури за плащане в брой и касови бележки

10.03.2022, 00:25 2416 8

10.03.2022, 00:25
Публикации: 4 / 0
Здравейте, клиент( който е ООД) иска да му издам фактура за ябълки, плащането е в брой. Аз съм ЗП не регистриран по ЗДДС. Издадох фактура от кочан. Понеже нямам касов апарат, трябва ли да издавам към фактурата и касова бележка от кочан, писана да ръка? Или е достатъчно само фактурата, но питам понеже плащането е в брой.
Ако изпращам например 10 кг. ябълки по Еконт, и получателят ми иска фактура в брой, тогава няма ли да стане дублиране на сумата - веднъж получавам приход от наложен платеж от Еконт, и втори път съм издала фактура за тази сума на клиент, като по нея трябва да получа пари ( а аз реално ги получавам от наложения платеж. Как се процедира в този случай?
#1 | 10.03.2022, 10:53
Публикации: 540 / 74
Ако изпращам например 10 кг. ябълки по Еконт, и получателят ми иска фактура в брой, тогава няма ли да стане дублиране на сумата - веднъж получавам приход от наложен платеж от Еконт, и втори път съм издала фактура за тази сума на клиент, като по нея трябва да получа пари ( а аз реално ги получавам от наложения платеж. Как се процедира в този случай?

Ползвайте пощенски паричен превод.
#2 | 10.03.2022, 11:31
Публикации: 4 / 0
Относно фактурата в брой, трябва ли да е придружена с касова бележка от кочан?
А относно съветът ви да ползвам пощенски паричен превод, имате предвид, клиентът ми да ми плаща фактурата, чрез паричен превод по Български пощи, правилно ли разбирам?
#3 | 10.03.2022, 12:00
Публикации: 540 / 74
А относно съветът ви да ползвам пощенски паричен превод, имате предвид, клиентът ми да ми плаща фактурата, чрез паричен превод по Български пощи, правилно ли разбирам?
Не, Еконт предлагат такава услага - клиентът плаща в брой в офиса/на куриера, а от Еконт Ви превеждат сумата по банкова сметка.
#4 | 10.03.2022, 12:37
Публикации: 4 / 0
Относно фактурата в брой, трябва ли да е придружена с касова бележка от кочан?
#5 | 10.03.2022, 12:44
Публикации: 91 / 2
Наложен платеж означава плащане при получаване, така че запишете това във фактурата при начин на плащане и това е.
#6 | 10.03.2022, 12:46
Публикации: 4 / 0
Кажете ми как точно да го изпиша? Какво изречение да напиша, пиша фактури на ръка.
#7 | 10.03.2022, 12:52
Публикации: 540 / 74
Кажете ми как точно да го изпиша? Какво изречение да напиша, пиша фактури на ръка.
Начин на плащане: Наложен платеж.
За пощенски паричен превод питайте в офис на Еконт.
#8 | 10.03.2022, 12:54
Публикации: 540 / 74
Относно фактурата в брой, трябва ли да е придружена с касова бележка от кочан?
Получавала съм такива фактури от ЗП, някои са придружени с ръчна касова бележка, други не. Не водя счетоводство на ЗП и не съм на ясно задължителна ли е или не.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група