Промяна в графика при СИРВ

12.11.2019, 12:46 2403 1

12.11.2019, 12:46
Публикации: 1 / 0
Здравейте с оглед да избегне плащането на  извънреден труд ,работодателя въвежда СИРВ , графикът е месечен като за редовна смяна от понеделник до петък на 8 часа, т.е нямаме сменен режим на практика . Идеята е когато има авария през седмицата или в събота и неделя графика да бъде променен до 12 часови смени. т.е  примерно във вторник отивам на работа и ми се съобщава че има промяна в графика и аз съм нощна смяна на 12 часа. т. е  прибирам се и отивам вечерта от 20 ч.работя 12 часа на другия ден до 8 и вместо да имам два работни дни работодателя ми начислява 12 часа  положен труд.  После липсата на срокове за промяна ме превръщат  в крепостен селянин , работодателя по всяко време може да ме потърси примерно в петък късно вечер и да ми съобщи че в събота  или неделя съм на работа. Правилно ли е това?
#1 | 23.01.2021, 20:42
Публикации: 53 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Смените трябва да са описани в заповедтта за СИРВ.Графика трябва да Ви е връчен срещу подпис.Работодателят Ви не може да раздува часовете -има си норма, колко са месечно. Отделно законовите разпоредби, поне допълнително заплащане за неудобството предвидено ли е или не?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група