Закупуване на имот и регистрация по ЗДДС

07.03.2021, 10:36 362 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.03.2021, 10:36
Публикации: 32 / 0
Здравейте, регистрираме нова фирма, която ще има единствена задача да закупи недвижим имот за бъдеща дейност в него. Дейността ще се извършва след няколко години и реално през този период фирмата няма да извършва дейност, а ще има само закупен имот. Имотът е на стойност над 50000 лв. и следва ли фирмата да се регистрира по ЗДДС в момента на закупуване на имота или може да го направи при започване на дейността? Благодаря Ви!
#1 | 07.03.2021, 11:06
Публикации: 9921 / 1701
 Имотът е на стойност над 50000 лв. и следва ли фирмата да се регистрира по ЗДДС в момента на закупуване на имота или може да го направи при започване на дейността? Благодаря Ви!

Ако нямате желание за доброволна регистрация може да изчакате да достигнете критериите на задължителна регистрация по чл.96 ЗДДС, което ще стане след започване на дейността.
#2 | 07.03.2021, 11:51
Публикации: 32 / 0
Ако нямате желание за доброволна регистрация може да изчакате да достигнете критериите на задължителна регистрация по чл.96 ЗДДС, което ще стане след започване на дейността.

Благодаря ви за бързия отговор. При започване на дейност ще регистрираме дружеството по ЗДДС. Идеята ми е да не подавам всеки месец нулеви дневници няколко години до започване на дейността. Благодаря ви
#3 | 07.03.2021, 13:37
Публикации: 110 / 16
При започване на дейност ще регистрираме дружеството по ЗДДС. Идеята ми е да не подавам всеки месец нулеви дневници няколко години до започване на дейността. Благодаря ви

Двете неща са несъвместими! Или се регистрирате и подавате нулеви справки или не се регистрирате и не подавате.
#4 | 07.03.2021, 13:42
Публикации: 349 / 42
Двете неща са несъвместими! Или се регистрирате и подавате нулеви справки или не се регистрирате и не подавате.

Правилно си казва питащият - да не подава нулеви до започване на дейност, ако не се налага да се регва сега.
#5 | 07.03.2021, 19:36
Публикации: 110 / 16
Извинявам се за коментара в 13:37.
Неправилно съм прочела написаното и съм останала с впечатление, че регистрацията по ЗДДС е при регистрирането на фирмата.
  :blush:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 30 000 членове