Инвестиционен имот - отдаване под наем на управител

10.03.2021, 21:31 1794 4

10.03.2021, 21:31
Публикации: 3 / 0
Здравейте, моля Ви за помощ по повод инвестиционен имот - жилищна сграда, придобита като апортна вноска. Ще се отдаде под наем на управителя на фирмата. За база на наема ще вземем оферта, която агенция за недвижими имоти ни предостави. Избрали сме да начисляваме ДДС при фактурирането на наема. Освен наема ще се префактурират и съответните изразходвани консумативи - ток, вода... Имотът ще се наеме единствено и само от управителя. Тъй като става дума за свързани лица, необходимо ли е да подплатя определения наем с други доказателства и мога ли да съм спокойна, че няма да ми се създават проблеми по повод лично ползване на активи, признаване на разходите по поддръжката на имота и амортизациите му? Благодаря предварително за споделените мнения по въпроса.
#1 | 11.03.2021, 10:32
Публикации: 6403 / 1130
Здравейте,
Никъде не се забраняват сделките със свързани лица. Единствено се изисква те да са с параметри, каквито биха били с несвързани лица. Аз бих се подплатила с оценка на наема от независим оценител. И нищо повече.
#2 | 12.03.2021, 09:38
Публикации: 3 / 0
Много благодаря за съвета. Предприятието е ново, към момента това са единствените сделки, от които ще идват доходи и исках да съм сигурна, че сме изправни.
#3 | 12.03.2021, 09:46
Публикации: 11956 / 2182
Само се съобразете  /в зависимост от това с каква точно цел ще го ползва управителят / с чл. 45 ал.4 и ал.7 от ЗДДС.
#4 | 15.03.2021, 09:33
Публикации: 3 / 0
Избрахме да начисляваме ДДС при отдаването под наем.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група