Преназначение по време на болничен

18.04.2021, 09:30 1936 2

18.04.2021, 09:30
Публикации: 3 / 0
Здравейте, имам договор от септември 2019,който след 6 м., става безсрочен. От юли 2020 съм предназначена с допълнително споразумение на нова длъжност учител с 1065 лв брутна заплата и от март 2021 съм с по-висока учителска брутна заплата-пак допълнително споразумение-1260 лв. Ако от май изляза в дълъг болничен има ли право работодателя да ме преназначи на по-ниска длъжност с по-ниска заплата, докато не съм там? Предстои ми да изляза в 45 дневен отпуск за раждане през септември
#1 | 18.04.2021, 14:25
Публикации: 9299 / 1558
Ако от май изляза в дълъг болничен има ли право работодателя да ме преназначи на по-ниска длъжност с по-ниска заплата, докато не съм там?

Не зная как е в училищата /бюджетни организации/, но мисля, че не може.
Дори и да го направи, няма да има ефект по две причини:
1. Промяната в заплатата ще започне "да действа" от първия действително отработен ден след болничните. Или между тях, ако има присъствени работни дни. Когато във времето и да стане това. Докато отсъствате без прекъсване /болнични, майчинство, отпуски.../ няма как да получите по-ниската заплата.
2. Обезщетението за болнични се изчеслява от дохода 18 месеца назад, а това за майчинството - 24 месеца назад. Дори сега да имате (ако имате!) някой-друг отработен ден върху ниската заплата, той едва ли ще има някакъв значителен ефект върху болничните и майчинството.
#2 | 19.04.2021, 07:09
Публикации: 3 / 0
Благодаря ви!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група