Указания от ТР за корекция на Д-я по чл. 38,ал.9,т.2 от ЗС - объркана ситуация!

26.04.2021, 10:56 1837 3

26.04.2021, 10:56
Публикации: 12 / 0
Здравейте,
Получих указания от ТР за корекция на подадена Декларация по чл. 38, ал. 9, т. 2 от ЗС за 2019, тъй като не е използван утвърдения в ДВ от 07.01.2020 г. образец. Междувременно съм подала А4 за промяна на седалище и адрес на управление и съм приложила документи - решение на едноличния собственик на капитала и учредителен акт, в който се взема решение за промяната на седалището и се казва, че влиза в сила за дружеството от подписването му. Това А4 все още е със статут - обработва се от ТР.

Въпросите ми са:
1. С каква дата трябва да подам новата Декларация по чл. 38, ал. 9, т. 2 от ЗС за 2019 - днешна ли? Или просто замествам предишната с правилния образец и слагам тогавашната дата?
2. В тази връзка - кое седалище и адрес да посоча?

Моля помогнете!
#1 | 26.04.2021, 12:30
Публикации: 12 / 0
Статута на заявлението за промяна на обстоятелства - седалище - сега се промени на Изчаква обработка на предходно заявление.

Сега вече наистина не знам какво седалище да декларирам в Д-я по чл. 38,ал.9,т.2, след като във взетото решение и учр. акт то е сменено и заявено за обявяване.
На телефона за информация от АВ се оказа, че не са сигурни, и че само дават мнения, защото не са юристи. Помогнете моля!
#2 | 26.04.2021, 17:42
Публикации: 76 / 3
Обадете се на телефона на ТР и питайте. Обясняват добре.
#3 | 26.04.2021, 17:56
Публикации: 76 / 3
Аз подавах като вид документ - документи в изпълнение на указанията:
 Декларацията, която искат с дата на предишната и с данни преди промените (при положение че промените не са вписани все още са актуални старите адрес и седалище + декларация за истинността ... - Така ми бяха обяснили по телефона.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група