Великобритания казус ДДС

13.05.2021, 11:38 344 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.05.2021, 11:38
Публикации: 23 / 0
Здравейте,
Може ли да попитам нещо, извинявам се за глупавия въпрос, но съм начинаещ счетоводител.
Трябва ли Бг фирма да е регистрирана по ЗДДС за да издаде фактура на фирма във Великобритания. Има ли някакви специфики?
#1 | 13.05.2021, 13:25
Публикации: 176 / 27
Зависи за какво е фактурата. Информацията не е достатъчна за коректен отговор.
#2 | 13.05.2021, 17:04
Публикации: 23 / 0
Извинявам се, фактурата е за услуга.
#3 | 14.05.2021, 09:49
Публикации: 6354 / 1047
Здравейте,
Ако фирмата не е регистрирана по ЗДДС, няма пречка да издава фактури към трети страни за услуги.
Трябва да следите оборота си по чл. 96 от ЗДДС.
#4 | 14.05.2021, 13:45
Публикации: 249 / 25
И все пак зависи каква е услугата. Ако МИ е във Великобритания, може да не се налага ДДС регистрация в БГ.
#5 | 14.05.2021, 15:33
Публикации: 23 / 0
Благодаря на всички!  :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група