Диблирани номера на фактури за продажба

14.05.2021, 09:46 2348 6

14.05.2021, 09:46
Публикации: 9 / 0
Здравейте, имам дублирани номера на фактури от една фирма, са се объркали около 15 номера от   март и април  2021 се дублират със такива от 2018 година, но вече са подадени ДДС-  та , ........ и сега колеги как да процедирам  ?  Анулирам дублираните , издавам нови с дата от месец май, за всяка фактура  се пуска протокол за анулиране за мен и клиента........  и в  Справка за месец май ........продажби има веднъж със знак минус анулираните и коректните , нали така ?
Благодаря предварително!
#1 | 14.05.2021, 10:32
Публикации: 6403 / 1129
Точно това е правилният начин.
Скрит текст :
#2 | 14.05.2021, 11:17
Публикации: 9 / 0
"Документът се описва и в дневника за покупки на издателя във файл "POКUPKI.ТХТ" на издателя, касаещ данъчния период, през който е анулиран документът, като в полетата, описващи стойности, се попълват стойности, равни по размер на съдържанието на съответните полета от оригиналния запис в дневника, но с противоположен знак."
Нещо се обърках,...... защо в дневник за покупки на издателя ..... анулираните със знак " -" в дневник за продажби и с коригираните номера .... пак в продажби със знак + "
#3 | 14.05.2021, 12:50
Публикации: 364 / 42
"Нещо се обърках,...... защо в дневник за покупки на издателя ..... анулираните със знак " -" в дневник за продажби и с коригираните номера .... пак в продажби със знак + "
[/quote]
Това се отнася само за мартенските фактури които анулирате, тъй като за тях отразявате анулирането  не в периода за които са издадени и ако не ги включите в дневник покупки ще се задължите повторно с ДДС-то по тях.
#4 | 14.05.2021, 14:50
Публикации: 6403 / 1129
Какво не е ясно?

При положение че се анулира документ (фактура или известие към фактура) след периода, в който е издаден, той се включва във файла "PRODAGBI.ТХТ" на издателя, като в полетата, описващи стойности, се попълват стойности, равни по размер на съдържанието на съответните полета от оригиналния запис в дневника, но с противоположен знак. Документът се описва в дневника за покупки на получателя във файл "POКUPKI.ТХТ" на получателя, касаещ данъчния период, през който е анулиран документът, като в полетата, описващи стойности, се попълват стойности, равни по размер на съдържанието на съответните полета от оригиналния запис в дневника, но с противоположен знак.
#5 | 14.05.2021, 15:45
Публикации: 9 / 0
Сигурно изпушвам вече в петък следобед, след толкова ДДС та- получателя в момента не ме интересува , аз съм издателя и  ето това ме притеснява :Документът се описва и в дневника за покупки на издателя във файл "POКUPKI.ТХТ" на издателя, касаещ данъчния период, през който е анулиран документът, като в полетата, описващи стойности, се попълват стойности, равни по размер на съдържанието на съответните полета от оригиналния запис в дневника, но с противоположен знак."
Аз съм издателя :
1. фактура с грешен дублиран номер /23.03  -100 лева ддс   в дневник продажби  - Справка декларация за м.05 /2021
2. фактура с верен номер / 01.05.  +100 лева ддс  в дневник продажби  - Справка декларация за м.05 /2021

резултат за ддс през май 2021  -0
 Ако тези от март ги включа  и в покупки  със -100  лева с грешен номер - тогава какъв ще е резултата за 05/2021  -100 лева ддс - това не е коректно за мен !  Отделно че как 453/2 ще включа в покупки ?
#6 | 14.05.2021, 16:03
Публикации: 288 / 46
Това което сте цитирали се отнася за анулирането на протоколи.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група