ДДС при получаване на услуга от фирма регистрирана в трета страна

07.06.2021, 15:59 566 1

07.06.2021, 15:59
Публикации: 8 / 0
         Здравейте. Ние сме българска фирма регистрирана по ДДС в БГ. Купуваме си стока от Полша т.е. имаме ВОП на стоки, но транспорта ни се фактурира от Македонска фирма и във фактурата няма ДДС. В този случай как трябва да процедирам. Трябва ли да си начисля ДДС върху транспорта и да си го платя или какво въобще какво  трябва да правя? Аз получавам услуга за транспорт на стоки в рамките на ЕС, но фирмата, която извършва транспорта е регистрирана в трета страна.

Благодаря предварително!
#1 | 08.08.2022, 16:49
Публикации: 4 / 0
Здравейте, аз имам същата ситуация в момента.
Може ли да ми пишете за фактурата от Македонската фирма какво правите.Издава се протокол по чл.117 с каква ставна на ДДС?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група