Ежедневни командировки

14.07.2021, 15:42 1899 5

14.07.2021, 15:42
Публикации: 28 / 1
Лювик ООД
Здравейте колеги!
Имам следния казус : за строителен обект пътуват ежедневно няколко човека, на които трябва да изплатим по 10 лв дневни пари. Това обаче ще продължи няколко месеца. Чудя се как да оформя заповедите за командировки. Ако трябва всеки ден да пускам по 5 заповеди в продължение на 4-5 месеца това е страшна бумащина. Е ли възможно с една заповед  на месец на всеки човек да се оформи плащането на тези суми. Като  в заповедта на този, който шофира, ще се включат фактурите за гориво.  До сега сме нямали такава ситуация. Ще съм благодарна за помощта Ви!
#1 | 14.07.2021, 16:15
Публикации: 2116 / 147
Да, една заповед за командировка, е възможна, ама ако не се връщат всеки ден.

Моите и те се връщат понякога, ама не със служебен транспорт и не носим отговорност. Командировани за 20 дни 5-6 човека, но пиша периоди без прекъсване, защото официално не се връщат, а реално - тяхна си работа.

Във вашия случай, би трябвало ежедневна заповед и да си я носят със себе си.
#2 | 14.07.2021, 16:32
Публикации: 11932 / 2174
 Е ли възможно с една заповед  на месец на всеки човек да се оформи плащането на тези суми.

Само ще направя едно уточнение, че със Заповедта не оформяте плащане, а условия по командироване. Аз не виждам никакъв проблем да се издава една заповед за месеца и там да опишете точната ситуация. Неслучайно в командировъчното има няколко реда пристигнал/отпътувал.
#3 | 16.07.2021, 15:18
Публикации: 28 / 1
Лювик ООД
много благодаря за разясненията колеги! За всеки месец ще пускаме една обща заповед за хората, които ежедневно ще пътуват за обекта извън нашия град. А оформянето на самото плащане как ще стане???  Ще "утъпча" пътеката, явно пак с Ваша помощ. Благодаря!
#4 | 16.07.2021, 16:05
Публикации: 4366 / 719
Плащането може да стане на базата на някакъв протокол, чек-лист, докладна от ръководител на групата и т.п. В заповедта финансовите параметри - дневните пари ще са определени, просто този протокол или лист или докладна ви дава информацията за плащането - на кого, за кои дни.

Не знам дали няма да е удобно да се направи нещо като седмична/месечна таблица за изпълнените командировки, по дни и хора, с техни или на ръководителя подписи.

От друга страна пък, теоретично командированите трябва да изготвят доклад в определен срок, та тази таблица може би не е подходяща като документ...?!?

Вижте дали нямаше някакъв максимален срок на командироване, в края на който могат да се правят тези неща. Ако има максимален срок вероятно ще трябват няколко последователни командировки, щом става въпрос за повече месеци.
#5 | 19.07.2021, 09:04
Публикации: 28 / 1
Лювик ООД
Благодаря Бобо за отчивчивостта! Ще се възползвам от предложенията ти.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група