Пропусната фактура в дневника за продажби

22.07.2021, 13:31 3516 3

22.07.2021, 13:31
Публикации: 932 / 28
5 месец съм проспал  :blush: една продажба и не съм я отразил в дневника но сега разбрах каква съм я свършил та се чудя как да замажа положението ... знам,че има глоба която е процент от ддсето но тая продажба е без ддс та не съм ощетил нападжии . Понеже сме на възстановяване  се чудя дали да я вкарам сега в 7 месец с майска дата или да я вкарам с юлска дата и да разчитам да не обърнат внимание защото те продажбите са с 0 ддсе ама  се чудя изобщо дали ще ме глобят и да си я вкарвам направо с майска дата ... ей това ми са терзанията
#1 | 22.07.2021, 14:32
Публикации: 11957 / 2182
 В същата ситуация като тази си въведох пропуснатата фактура с правилната дата - нали и клиентът ще я въведе с нея . Очаквах реакция от НАП,  но такава изобщо не последва. Не е "законосъобразен"отговор, но такъв си има в чл.126. :smile1: :smile1
#2 | 22.07.2021, 15:02
Публикации: 932 / 28
мм и аз така мисля да направя ,ако има нещо добро е че е с нула ддс 
#3 | 23.07.2021, 13:46
Публикации: 175 / 7
 В същата ситуация като тази си въведох пропуснатата фактура с правилната дата - нали и клиентът ще я въведе с нея . Очаквах реакция от НАП,  но такава изобщо не последва. Не е "законосъобразен"отговор, но такъв си има в чл.126. :smile1: :smile1
Даже си е напълно законосъобразен. Говорите за
Чл. 126. (1) Допуснати грешки в подадени декларации по чл. 125, ал. 1 и 2 вследствие на неотразени или неправилно отразени документи в отчетните регистри по чл. 124 се коригират по реда на ал. 2 и 3.
(3) Извън случаите по ал. 2 грешките се поправят, като:
1. лицето извърши необходимите корекции в данъчния период, през който грешката е установена, и включи неотразения документ в съответния отчетен регистър за същия данъчен период - при неотразени в отчетните регистри по чл. 124 документи;
2. лицето писмено уведоми компетентния орган по приходите, който предприема действия за промяна на задължението на лицето за съответния данъчен период - при неправилно отразени в отчетните регистри документи.
Липсата на уведомление по т. 2, може и да не се забележи.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група