Заетост за теб

30.07.2021, 09:42 702 9
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

30.07.2021, 09:42
Публикации: 3 / 0
Здравейте!
За първи път ще подавам Искане за плащане и нещо много неясности срещам.
Моля за помощ, ако някой се е сблъсквал вече.
Имам въпрос- в искането за плащане нетната сума ли се посочва само, а осигуровките не се ли включват?
Лицата не са назначени на мин. раб. заплата-съответно ведомосттта и  рекапитулацията, които излизат от програмата сумите са различни от исканите-това предполагам, че ще е проблем. Вие как се оправяте с това?
И последно, осигуровките са преведени общо за фирмата, как да им докажа кои са за проекта и кои не?
Благодаря предварително на всички отзовали се!
#1 | 30.07.2021, 10:11
Публикации: 18 / 1
По коя програма от БТ е искането?
#2 | 30.07.2021, 10:24
Заетост за теб
#3 | 30.07.2021, 14:02
Публикации: 18 / 1
Прикачих едно попълнено искане, часта суми, като Вие трябва да си попълните данните за фирмата и лицето.
Ако обаче служителят има болничен или отпуск се попълват и другите клетки, след изчисление от ваша страна на МРЗ.
Нали знаете, че на колко и да осигурявате служителя , БТ плаща на МРЗ
#4 | 30.07.2021, 23:13
Благодаря, разгледах го!
Явно включвате брутната сума+осигуровките, но какви ведомости и платежни предатавяте като хората не са на минимална заплата/знам, че се плаща минимална, но има и МОД, все пак които съм гледала да спазя/
#5 | 31.07.2021, 14:01
Публикации: 10217 / 1765
Представяте си редовните ведомости, които са изготвени. Просто в искането изчислявате исканите суми върху 650 лв.. По въпроса за платежните - представяте си общите платежни. Вероятно имате и още въпроси, но Ви съветвам да се обърнете към АЗ - отговарят подробно и ще Ви дадат точни указания по всеки въпрос - важно е да изпълните техните искания като форма и съдържание, за да приемат документите Ви за дадено плащане.
#6 | 23.09.2021, 16:35
Публикации: 6 / 1
Здравейте, а играете ли си да правите отделни платежни за допустимата сума? На мен ми казаха, че е хубаво осигуровките по проекта да са на отделно платежно, явно за да им е по-лесно. Казах си добре, няма проблем, обаче досега ги правих общо за лицето по проекта, тоест както и по-горе са казали лицето не е на 650... и всъщност платежните ми пак не са САМО по проекта ( за лицето са само, но върху цчлата заплата), та с две суми, правите ли отделни платежни .. де факто трябва да пуснем върху 650лв сумите...  става много сложно и лесно за объркване обаче...
#7 | 23.09.2021, 16:52
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
Аз правя осигуровките платежни по параграфи и със сумите на цялата фирма и до сега не съм имала проблем.Те засичат сумите по платежните за осигуровки по справките /счетоводни и тези за заплатите./
#8 | 23.09.2021, 16:54
Публикации: 192 / 30
 "На мен ми казаха, че е хубаво осигуровките по проекта да са на отделно платежно, явно за да им е по-лесно."

Защото на тях да им е по-лесно аз ще плащам двойни банкови такси...
#9 | 23.09.2021, 17:09
Публикации: 6 / 1
Да, прави сте, не знам и аз защо се вързах, платежните са двойно... от този месец ще се коригирам
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo