Управител на ЕООД иска да изтегли сума за себе си

01.08.2021, 00:37 1601 3

01.08.2021, 00:37
Публикации: 147 / 0
Здравейте,
Управител по ДУК иска да изтегли натрупана към момента печалба за лични разходи. Разпределяне на дивиденти според мен не е удачно, защото не е приключена финансовата година. Чудя се какви други варианти може да се използват?

Благодаря предварително!
#1 | 01.08.2021, 07:52
Публикации: 9339 / 1571
1. Управителя по ДУ няма отношение по разпрезелянето на печалбата. Това е изключително право на собствениците на капитала. Предполагам,  че Вашия ДУк или ДУкеса е и собственик,  но е добре да нариате нещата с точните имена.
2. Щом ДУка иска повечко пари за лични нужди,  вариантите са:
- увелиават му възнаграждението за 1-2 месеца
- дават му заем
3. Ако е и собственик - прочетете какво е написано за скритото разпределение на печалбата.
Най-важното е да му обясните, че при дсички случаи дължи данъци
#2 | 01.08.2021, 12:10
Публикации: 11960 / 2182
Управител по ДУК иска да изтегли натрупана към момента печалба за лични разходи. Разпределяне на дивиденти според мен не е удачно, защото не е приключена финансовата година.

Удачно или не е единствено възможно . Наречете го и скрито разпределение на печалбата и всичко си едва на място. Това при условие, че този управител е и съдружник или ЕСК. :smile1:
#3 | 02.08.2021, 12:56
Публикации: 175 / 7
Също мисля, че трябва да се дефинират точно „ролите“!
Ако управителя (няма друг вариант на управител, освен ДУ) е външно физическо лице - различно от едноличния собственик на капитала - вариантите са посочени.

Най-важното е да му обясните, че при всички случаи дължи данъци.
Поне - докато не е отпаднал „данък дивидент“!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група