Връщане на погрешно преведена сума

17.09.2021, 19:05 1060 3

17.09.2021, 19:05
Публикации: 6 / 1
Здравейте!

Надявам се това да е точния раздел за питането ми.

Фирма Х (туроператор) е изплатила сума на ФЗ, която е трябвало да му върне по договорни отношения. След време погрешка отново превежда сумата на това ФЗ и вече е отразена в сметката му.
Какъв е (има ли) законово установения ред Фирмата да си "поиска" втория превод?
#1 | 17.09.2021, 20:11
Публикации: 4366 / 719
Ами.... като за начало може да му се обадите или да му пишете, че е станала грешка и да го помолите спокойно да върне парите. Ако не стане може да му напишете по-официално писмо с намеци за адвокати и т.н. Все пак, сумата е получена от него неправомерно, още повече, че ще му е известно, че е така.
#2 | 17.09.2021, 21:37
Публикации: 6 / 1
Мой роднина е от страната на клиента  :wink1: Втория превод е ясно и на 2те страни, че трябва да се върне.
Тъй като държанието по телефон беше изкл. грубо + заплаха за колекторска фирма (което е абсурдно), смятам да минем по възможно най-официалния ред за възстановяване на сумата. Поради тази причина беше питането ми и искам да знам.
#3 | 18.09.2021, 02:43
Публикации: 4366 / 719
За какво ви е тази официалност?!? Искате да натриете носа на туроператора за грубото държание, но може да се вкарате в излишен филм. Бих върнал парите по банка и бих си пазил платежното.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група