Назначаване на допълнителен трудов договор между два болнични

20.09.2021, 15:25 1492 6

20.09.2021, 15:25
Публикации: 2 / 0
Здравейте,

назначена съм на непълен работен ден и съм в болнични в момента поради битова злополука. Преди настъпване на злополуката си бях намерила втора работа и предтоеше подписване на трудов договор, та въпросите ми са няколко:
1. Мога ли да имам прекъсване между два болнични за едно забаляване/ идеята е след като ми свърши първия болнични да се ява 2  3 дни на работа и да подпиша втория трудов договор и отново да изляза в болнични. Поради счупване на ръката ми е направена операция и лекуващи лекар ми каза, че мога да изляза в болнични до 6 месеца/
2.Ако това е възможно ще ми бъде ли заплатен и болничния от втория работодател и нои?
#1 | 20.09.2021, 16:32
Публикации: 2116 / 147
На НОИ няма да им хареса, а пък и Вие не е ясно за какво Ви е това. Като няма да работите, не можете ли след 6м. да подпишете договора за доп. труд.
#2 | 20.09.2021, 16:40
Публикации: 2 / 0
Притесняваме факта, че няма кой да ме чака 6 м., макар че не планирам да ползвам толкова продължителен болничен.
#3 | 20.09.2021, 16:42
Публикации: 4367 / 719
Договор може да подпишете, но няма да е в сила, докато не започнете реално работа. Ден-два-три между двата болнични едва ли ще удовлетворят новия работодател, който, предполагам, търси хора да работят, а не да са в болнични.
#4 | 23.09.2021, 08:30
Публикации: 2116 / 147
Договор може да подпишете, но няма да е в сила, докато не започнете реално работа. Ден-два-три между двата болнични едва ли ще удовлетворят новия работодател, който, предполагам, търси хора да работят, а не да са в болнични.

Договорът ще си е в сила и не знам защо си мислите, че няма да е в сила. Няма да се постъпи на работа, а това е нещо различно
#5 | 23.09.2021, 09:39
Публикации: 260 / 66
Договорът ще си е в сила и не знам защо си мислите, че няма да е в сила. Няма да се постъпи на работа, а това е нещо различно

Да, в сила ще си е. Само дето ако няма отработен ден, няма да има започнало осигуряване по този ТД и няма да има обезщетение за временна нетрудоспособност
#6 | 23.09.2021, 14:07
Публикации: 4367 / 719
Договорът ще си е в сила и не знам защо си мислите, че няма да е в сила. Няма да се постъпи на работа, а това е нещо различно
ОК, в сила ще е, все пак е подписан документ, но от това подписване не следва абсолютно нищо (освен подаване на Ув62), докато работникът не постъпи на работа. Това никой не може да го накара, няма санкция, даже не е нужно подписания ТД да се прекратява писмено, ако не постъпи в уговорения срок. Мисля, че на питащата е станало ясно какво съм написал :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група