Въпрос, свързан с фирмена сметка в Revolut

24.09.2021, 09:58 2379 4

24.09.2021, 09:58
Публикации: 3 / 1
Здравейте,

от март месец тази година Револют се води официално банка в България. По това време си създадох фирмена сметка там. Днес случайно разбрах, че всяка сметка извън България трябва да бъде декларирана в БНБ в рамките на 2 седмици от откриването й, иначе подлежа на глоба. Това отнася ли се и за револют (предвид настоящият й статут в държавата, но IBAN-ът не запопва с BG)? Какви са ми опциите от тук нататък? Ако я регистрирам в момента, ще ме глобят ли?

Благодаря предварително
#1 | 24.09.2021, 10:49
Публикации: 148 / 11
Здравейте,

Регистрирал съм такива сметки (в моите случаи в Paypal и Transferwise) със задна дата и не е имало санкции. Надявам се и при Вас да няма. Не съм компетентен да взема отношение по казуса дали е необходима въобще регистрация във Вашия случай.

#2 | 24.09.2021, 11:23
Публикации: 3 / 1
Здравейте,

Благодаря за бързият отговор. Доколкото разбрах май всяка сметка, чийто IBAN не започва с BG, се налага да се регистрира. Дори се чудя, ако закрия сметката, открия я наново и едва тогава я регистрирам, до каква степен ще е проблем. Но се надявам и моят случай да е успешен като Вашия.
#3 | 24.09.2021, 16:47
Публикации: 5 / 0
Имам клиент със сметка в Пейсера,която регистрирахме в БНБ след половин година.Не сме имали проблеми.Спокойно си подайте документите,всичко става по ел.път стига да имате ел.подпис,а след това Ви изпращат напомняне по мейл за подаване на тримесечните отчети.
#4 | 25.09.2021, 20:52
Публикации: 3 / 1
Благодаря за отговора  :smile1: Вдъхна ми увереност, че и аз мога да се размина от глобата, че доколкото гледах е от 2000 до 10000лв  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група