ЕООД и фактура издадена от Zoom?

28.09.2021, 13:11 249 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

28.09.2021, 13:11
Публикации: 21 / 0
Здравейте, ЕООД съм, без регистрация по ДДС. Дейността са консултации, които са он лайн. Как стой въпросът с разходи за реклама във Фейсбук и съответно такса членство в Зоом? Трябва ли за да ползвам сумата като разход да се регистрирам по ДДС? А има ли проблем , ако не се регистрирам и плащам тези разходи като лични?
Благодаря предварително.
#1 | 28.09.2021, 13:41
Публикации: 10261 / 1767
 Дейността са консултации, които са он лайн. Как стой въпросът с разходи за реклама във Фейсбук и съответно такса членство в Зоом? Трябва ли за да ползвам сумата като разход да се регистрирам по ДДС? А има ли проблем , ако не се регистрирам и плащам тези разходи като лични?

Здравейте, ползвате или не рекламата във ФБ за разход следва да се регистрирате по ЗДДС. Ако плащате от фирмата - ще се регистрира фирмата, ако плаща физическото лице - ще се регистрира физическото лице.
#2 | 28.09.2021, 14:33
Публикации: 21 / 0
Извинете, значи трябва да се регистрирам по ДДС само заради Фейсбук и Зум таксата? А тогава когато извършвам консултански услуги ( единствено и само в България) и там ли трябва да начислявам ДДС?
#3 | 28.09.2021, 14:38
Публикации: 10261 / 1767
трябва да се регистрирам по ДДС само заради Фейсбук и Зум таксата?

Ако приемем, че дейността Ви е само в БГ  - да, трябва да се регистрирате по чл.97А ЗДДС.

 А тогава когато извършвам консултански услуги ( единствено и само в България) и там ли трябва да начислявам ДДС?

Ако регистрацията е по чл.97А - не.



#4 | 28.09.2021, 14:41
Публикации: 21 / 0
Да, да само в България е дейността, но понеже е он лайн ползвам реклама  в ФБ и Гугъл и използвам Зум като платформи. Фирмата ми сега прохожда, няма оборот за ДДС изискаването (дано някога да достигне:)))) Водя уебинари по коучинг на хора от България, но всичко е в зум.
#5 | 28.09.2021, 16:43
Публикации: 639 / 45
Законът не се изчерпва само с нормата, регламентираща задължителната регистрация по ЗДДС, при оборот от 50 К, така че правилно са Ви насочили -  тя е по чл.97А. Имайте предвид също, че в такъв случай нямате право на данъчен кредит.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група