Отхвърлена ГДД на ФЛ

01.10.2021, 08:24 942 2

01.10.2021, 08:24
Публикации: 829 / 69
Здравейте,
Вчера се опитах да подам коригираща ГДД на ФЛ по чл.50 от ЗДДФЛ, но без успех, понеже резултатът след обработката е, че вече има подадена такава. Този абсурд него разбирам...Не съм отбелязвал код корекция в раздела за изравняване на осигурителните вноски, тъй като няма промяна там. Имаше пропуснат доход то лихви и грешен код, в който е бил посочен в приложение 6. Аз ли нещо бъркам или системата им...?
#1 | 01.10.2021, 08:43
Публикации: 11932 / 2174
Вчера се опитах да подам коригираща ГДД на ФЛ по чл.50 от ЗДДФЛ, но без успех, понеже резултатът след обработката е, че вече има подадена такава.

Единственото, за което се сещам в момента е :
" (2) При откриване на грешка в декларираните данни и обстоятелства, основата и определените задължения след срока по ал. 1 данъчно задължените лица имат право, еднократно в срок до 30 септември на годината, следваща годината на придобиване на дохода, да правят промени чрез подаване на нова декларация."

Да не би да има междувременно подавана втора след редовната и тази вече да не се явява коректна ?
#2 | 01.10.2021, 12:40
Публикации: 829 / 69
Кой да гледа началната страница от ГДД, че декларацията трябва да се чекне по чл.53, ал.2 от ЗДДФЛ. Чак днес  обърнах внимание. НАП ще ме черпят с близо 2 лв. данък по-малко.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група