Работещи пенсионери -осигуряване на МОД, заработват 1/3 от него

09.12.2021, 17:11 1780 5

09.12.2021, 17:11
Публикации: 3 / 0
Моите уважения към всички достигнали пенсионна възраст хора и имащи сили да работят. Но...Какво трябва да направя за тези хора, работещи при нас пенсионери, които са назначени и работят по трудови договори на пълен работен ден, с осигуряване на МОД, а успяват да заработят едва 200-300 лв? Бих искала да останат и да работят, но няма как да се натоварваме останалите за да изработят и техните неизработени данъци, такси, осигуровки...Какво смятате за редно да направим?
#1 | 09.12.2021, 17:52
Публикации: 9299 / 1558
когато един работник ми е нерентабилен, независимо дали е пенсионер, непенсионер, мъж, жена, майка...,, търся начин да прекратя договора си с него.
бих искала да останат и да работят, но няма как да се натоварваме останалите няма как хем вълкът да е сит, хем агнето - цяло.
Говорете с хората, предложете им по-кратко работно време, друга длъжност.. като се съобразите с възможностите им, така че да си заработват заплатата
#2 | 10.12.2021, 08:46
Публикации: 3 / 0
Благодаря за отговора! Да, така искам да направя хем вълкът да е сит, хем агнето цяло. Това се нарича компромис. Уважавам тези хора заради, ентусиазма и желанието им за работа, съчуствам им заради ниските пенсии, след 40 години трудов стаж. Разговаряла съм многократно с тях и виждам усилията, които полагат. Просто се опитвам да намеря максимално приемлив начин за фирмата за да им позволя да останат. За да се чувстват хора и сега на прага на края...
#3 | 11.12.2021, 04:28
Публикации: 580 / 14
Значи ще използвате опита и знанията им срещу минимално заплащане, уж не си заработвали парите. .
#4 | 13.12.2021, 11:07
Публикации: 2116 / 147
Благодаря за отговора! Да, така искам да направя хем вълкът да е сит, хем агнето цяло. Това се нарича компромис. Уважавам тези хора заради, ентусиазма и желанието им за работа, съчуствам им заради ниските пенсии, след 40 години трудов стаж. Разговаряла съм многократно с тях и виждам усилията, които полагат. Просто се опитвам да намеря максимално приемлив начин за фирмата за да им позволя да останат. За да се чувстват хора и сега на прага на края...

Много такива случаи и на непенсионери сме имали.
Водите преговори и казвате, че  са неефективи иили си отиват, или подписват договор за непълно РВ  и заплащане на норма, ако са на норма или на час.
#5 | 13.12.2021, 17:01
Публикации: 3 / 0
Значи ще използвате опита и знанията им срещу минимално заплащане, уж не си заработвали парите. .
Не, няма да се възползвам от тях, за сега те се възползват от всички останали. Мислите ли, че един работник е ефективен на 70-75 години? Не не е, колкото и квалифицин да е. Благодаря за отговора. Насочихте ме в правилната посока.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група