Енергийна помощ поради високата цена на електроенергията.

05.01.2022, 12:22 17437 50

#40 | 05.01.2022, 12:22
Публикации: 77 / 1
Прочетохте ли Указанието ? Там са дадени и счетоводни статии за всеки вариант. А какъв е проблемът с фактурата в брой ? Фактура за 1000 лв в брой, а касова бележка за 850 / цифрите са примерни/ . Разликата - вижте Указанието.

Програмата на която създавам фактурата ми изкарва директно касовата бележка, за сумата по фактурата. Изрично сме предупредени да не променяме и да не пипаме касовия апарат.
#41 | 05.01.2022, 12:24
Публикации: 11962 / 2184
Вероятно една сторно бележка би свършила работа. Консултирайте се и с фирмата, която поддържа софтуера.
#42 | 05.01.2022, 12:40
Публикации: 77 / 1
Вероятно една сторно бележка би свършила работа. Консултирайте се и с фирмата, която поддържа софтуера.
Вероятно една сторно бележка би свършила работа. Консултирайте се и с фирмата, която поддържа софтуера.

От фирмата нямат решение на този въпрос. Програмата автоматично вади касов бон.  Сторното е само във вид на кредитно известие , но от тук се нарушава изискването да не променяме данъчната основа.
#43 | 05.01.2022, 12:45
Публикации: 11962 / 2184
  Сторното е само във вид на кредитно известие

Това не е много нормално - не е предвидено да имате сторно при техническа грешка ли примерно ?
#44 | 05.01.2022, 17:36
Публикации: 77 / 1
До сега разговарях с кой ли не. Но само счетоводители, които нямат префактуриране на ток. Разговарях и с човека ,който поддържа програмата ни. МИКРОИНВЕСТ.  Няма възможност, за сторно бележки. Единствено Кредитно известие. Как да издам фактурата.? Моля ако някой го прави да сподели. Наистина ще съм безкрайно благодарна.  Софтуера е закачен за кас. апарат и изкарва кас.бон заедно с фактурата, на същата стойност. Не може сторно.  Мисля ,че не е редно с кредитно известие.  Как да издам фактурата. ?
#45 | 05.01.2022, 17:54
Публикации: 668 / 83
С ексел и нова номерация например.
Мен ми стана любопитно, какво работите за да издавате фактури за ток с касов бон. Нямате възможност за фактури с отложено плащане и клиента идва да си плати тока и вие му пускате веднага фактура? малко ми е странно и извън темата и отговорете, както прецените.
#46 | 05.01.2022, 18:46
Публикации: 11962 / 2184
 Софтуера е закачен за кас. апарат и изкарва кас.бон заедно с фактурата, на същата стойност. Не може сторно.  Мисля ,че не е редно с кредитно известие.  Как да издам фактурата. ?

То не е редно и да нямате никакъв изход от тази ситуация, но щом програмистите са категорични в това ще трябва чрез КИ да си издадете сторно. КИ може да го опишете като анулирано в дневниците , а да си ползвате сторно касовия бон. Това е чисто техническо спасяване на положението, но то не е само един път да е инцидентно. Все пак софтуерът трябва да отговаря на законовата база.
#47 | 05.01.2022, 20:22
Публикации: 77 / 1
С ексел и нова номерация например.
Мен ми стана любопитно, какво работите за да издавате фактури за ток с касов бон. Нямате възможност за фактури с отложено плащане и клиента идва да си плати тока и вие му пускате веднага фактура? малко ми е странно и извън темата и отговорете, както прецените.
   Ами истината е точно такава и не виждам , какво не естествено има в това. Отдаваме помещения под наем и префактурираме консумативите , които са разходили.  Идва клиента да си плати наема и консумативите и му се издава фактура.
#48 | 06.01.2022, 09:40
Публикации: 668 / 83
Странно, че данъчното събитие винаги съвпада с плащането. Много хубаво, че имате изрядни клиенти.
#49 | 09.01.2022, 15:41
Публикации: 191 / 5
Здравейте! Аз имам един такъв въпрос - след като трябва да се минава през сметка - Финансиране по програма - коя е тази сметка? В смисъл кой номер е? Сигурно е от раздел 7, но коя група примерно? Аз имам някои предположения , но ми е интересно какво мислят и други колеги.
#50 | 09.01.2022, 17:07
Публикации: 723 / 96
Няма фиксиран номер доколкото индивидуалният сметкоплан затова е индивидуален, защото може да си го моделирате сами. Няма значение кой какво мисли. Вероятно програмата Ви има заложен някакъв примерен сметкоплан - потърсете там и ползвайте, каквото е заложено или си създайте сметка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група