Осигуряване на лице, като СОЛ,работещо на ТД в чужбина

07.01.2021, 20:20 979 1

07.01.2021, 20:20
Публикации: 53 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Здравейте на всички,за много години живи и здрави!!!!                                                                               При мен възникна следният казус, трябва ли лице осигурено на Тд във Великобритания да се осигурява в България.При положение, че тук ще е СОЛ -управител на фирма.
От изчетените регламенти и казуси във форума, останха с впечатление, че не трябва.
Великобритания, въпреки, че вече не е член на ЕС , доколкото знам е член на ЕИО-ЕО, европейската общност.Като такава, в двустранните взаимоотношения са приложими регламентите за ЕС /ЕО.По специялно в случая Регламент (ЕО) № 883/2004.
Цитирам дословно:
"Спрямо лице, което обичайно осъществява дейност като заето лице и дейност
като самостоятелно заето лице в различни държави членки, се прилага
законодателството на държавата членка, в която то осъществява дейност като
заето лице".Тоест носи се документ от Великобритани/А1/  и се предсоставям на  ТД на НАП в България.Лицето има задължение, да декларира доходи и да се осигурява в страната в която извършва трудова дейност?Поправете ме ,ако греша?
#1 | 02.12.2021, 11:19
Публикации: 8 / 1
Здравейте, как се справихте със случая, бихте ли споделили опит? Моят казус е лице, което живее и работи в Австрия и сега регистрира фирма в България - не знам какво точно следва да направя, когато то се сдобие с А1 от Австрия.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група