Дефиниция за "търговски обект"?

22.03.2019, 10:17 6310 4

22.03.2019, 10:17
Публикации: 51 / 1
Може ли да ме насочите в кой закон или наредба има дефиниция за "търговки обект"?
Питането ми е във връзка с - електронния магазин търговски обект ли е? Защото имаме физически магазин, от който извършваме плащания в брой и електронен магазин извън физическия, в който нямаме разплащания в брой.
#1 | 22.03.2019, 10:29
Публикации: 668 / 83

За целите на ЗДДС:

41. "Търговски обект" е всяко място, помещение или съоръжение (например: маси, сергии и други подобни) на открито или под навеси, във или от което се извършват продажби на стоки или услуги, независимо че помещението или съоръжението може да служи същевременно и за други цели (например: офис, жилище или други подобни), да е част от притежаван недвижим имот (например: гараж, мазе, стая или други подобни) или да е производствен склад или превозно средство, от което се извършват продажби.
#2 | 22.03.2019, 10:31
Публикации: 51 / 1
Благодаря
#3 | 03.12.2021, 16:17
Публикации: 8 / 0
Здравейте,
Отдаваме наши складове и офиси под наем, които в Декларация по чл. 14 от ЗМДТ са декларирани, като "други нежилищни". В момента съм в спор с общината, защото те казват, че това са "търговски обекти" и трябва да се декларират както такива. Какво е вашето мнение?
#4 | 06.12.2021, 12:43
Публикации: 2116 / 147
Здравейте,
Отдаваме наши складове и офиси под наем, които в Декларация по чл. 14 от ЗМДТ са декларирани, като "други нежилищни". В момента съм в спор с общината, защото те казват, че това са "търговски обекти" и трябва да се декларират както такива. Какво е вашето мнение?

Офисите са други нежилищни, но складовете са си търговски обект, т.е. отчасти са прави от общината.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група