Относно наличности на стоки

17.01.2022, 11:44 1165 3

17.01.2022, 11:44
Публикации: 81 / 2
 
Стоките са заведени в счетоводството аналитично по количество и стойност.В магазина са заведени по продажна цена и от там се изписват при продажба.ЩЕ имам ли проблем, ако сега на края на годината ,приложа инвентаризационен опис от магазинската програма и вече в счетоводството да водим стоките само стойностно.До сега са иизписвани от счетоводството съгласно отчети от магазинската програма,но има някои разлики между едните и другите наличности,пък и е много трудоемко и излишно,
#1 | 17.01.2022, 11:59
Публикации: 11960 / 2182
Здравейте,
след като имате програма в магазина за складовите наличности и тя може да ви служи за складова програма и за счетоводни цели не знам защо изобщо се занимавате счетоводно да правите паралелен склад. Това си е един излишен труд .
#2 | 17.01.2022, 12:31
Публикации: 2116 / 147
 
Стоките са заведени в счетоводството аналитично по количество и стойност.В магазина са заведени по продажна цена и от там се изписват при продажба.ЩЕ имам ли проблем, ако сега на края на годината ,приложа инвентаризационен опис от магазинската програма и вече в счетоводството да водим стоките само стойностно.До сега са иизписвани от счетоводството съгласно отчети от магазинската програма,но има някои разлики между едните и другите наличности,пък и е много трудоемко и излишно,

А като имате продажби само по продажни цени как точно ги обръщате по доставни, че ми стана интересно. В програмата би трябвало да има цени на доставка и продажна.
#3 | 17.01.2022, 12:42
Публикации: 81 / 2
Да в програмата има цени  - доставна и продажна
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група