СОЛ и детски надбавки

06.04.2022, 09:57 3123 3

06.04.2022, 09:57
Публикации: 233 / 1
Здравейте, Собственик и управител на дружество съм. Сам се осигурявам като СОЛ върху 650 лв/ до 03,2022,г Не съм по ДУК и съответно не получавам доход за личен труд, За миналата година  имам изплатен дивидент.
 Със сл, бележка  за доход която е изготвена нетно възнаграждение е нула  а от НОИ  имам за 7 месеца изплатено обезщетение за  болничен,
Въпросът ми е  полагат ли детски надбавки за дете във тоя случай?   Как е най правилно да бъде изготвен докуменът с който да се кандидатство пред Социално подпомагане? Предварително благодаря,
#1 | 06.04.2022, 13:04
Публикации: 2116 / 147
Здравейте, Собственик и управител на дружество съм. Сам се осигурявам като СОЛ върху 650 лв/ до 03,2022,г Не съм по ДУК и съответно не получавам доход за личен труд, За миналата година  имам изплатен дивидент.
 Със сл, бележка  за доход която е изготвена нетно възнаграждение е нула  а от НОИ  имам за 7 месеца изплатено обезщетение за  болничен,
Въпросът ми е  полагат ли детски надбавки за дете във тоя случай?   Как е най правилно да бъде изготвен докуменът с който да се кандидатство пред Социално подпомагане? Предварително благодаря,

Дивидентите трябва да посочите, защото са облагаем доход, изплатен от търговското предприятие.
За другото ще си видите от НОИ или на място при социалните. Ако покривате доходния критерий, ще получавате, а ако са повече парите, няма да имате право. Какъв е размера на дивидентите?
#2 | 06.04.2022, 13:17
Публикации: 233 / 1
Размерът на дивидента е 12000лв , При бащата е по същият начин и лазмерът е към 20х,лв
#3 | 06.04.2022, 13:46
Публикации: 11967 / 2190
Размерът на дивидента е 12000лв , При бащата е по същият начин и лазмерът е към 20х,лв

Събирате всички изброени доходи, разделяте на 12 месеца и след това на броя на членовете на семейството . Ако не надвишавате определения месечен размер имате право на детски добавки.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група