Болнични нов еик ЗП

23.08.2022, 17:15 1140 4

23.08.2022, 17:15
Публикации: 97 / 1
Здравейте, досега подавах болничните на ЗП по ЕГН и имах упълномощаване в НОИ по ЕГН. Сега за първи път ми представиха болничен лист след промените по Булстат.Налага ли се ново упълномощаване и ходене до НОИ или става автоматично в системата им на база предходното пълномощно?
#1 | 23.08.2022, 17:18
Публикации: 6668 / 658
На кого е електронния подпис?
#2 | 24.08.2022, 08:17
Публикации: 109 / 6
Здравейте, Трябва Ви отново да направите регистрация в програмата на НОИ за подаване на болничните, като упълномощено лице /ако подавате с Ваш подпис/ и с БУЛСТАТА. В системата за подаване на болничните автоматично като изберете ЕИК се зарежда да подаваме болничен. Не е необходима ново упълномощаване. Само файла на болничния да е с осигурител по БУЛСТАТ. Дано Ви бях полезна. Успех.
#3 | 24.08.2022, 10:34
Публикации: 97 / 1
На кого е електронния подпис?
Mой е, а не на лицето.
#4 | 24.08.2022, 10:35
Публикации: 97 / 1
Здравейте, Трябва Ви отново да направите регистрация в програмата на НОИ за подаване на болничните, като упълномощено лице /ако подавате с Ваш подпис/ и с БУЛСТАТА. В системата за подаване на болничните автоматично като изберете ЕИК се зарежда да подаваме болничен. Не е необходима ново упълномощаване. Само файла на болничния да е с осигурител по БУЛСТАТ. Дано Ви бях полезна. Успех.
Благодаря ви, т.е. не се налага ново ходене до НОИ, поне аз така ви разбирам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група