Признаване на разход - винетки, такси и други

02.12.2022, 18:32 1114 3

02.12.2022, 18:32
Публикации: 5 / 0
Здравейте, собственик на транспортна фирма е назначен, като СОЛ не му се изплаща личен труд,а има доста разходи, като пътни такси, винетки и други. Имам фактури, CMR, кореспонденции, всички документи без командировки. Биха ли се признали за разход на фирмата или задължително трябва да има командировка?
#1 | 03.12.2022, 12:55
Публикации: 9339 / 1571
Не съм се занимавала с транспортни фирми, но не виждам защо наличието или неналичието на командировка ще е критерии за признаване на разходи. Според мен единствения критерий за признаване на разхода е дали е свързан с дейността или не. И това "признаване" е само за данъчни цели. За счетоводни ограниченията са значително по-малко.

Да попитам, че ми стана интересно: какво означава: собственик на транспортна фирма е назначен? И каква е връзката с останалата част от изречението като СОЛ не му се изплаща личен труд,? Запетаята ме кара да мисля, че не е назначен като СОЛ,  ама знам ли....
#2 | 03.12.2022, 14:30
Публикации: 5 / 0
Благодаря за отговора, въпросът ми е некоректно зададен в частта със СОЛ-а. Разбира се, че не е назначен. Реално е СОЛ без личен труд.
#3 | 03.12.2022, 17:27
Публикации: 11960 / 2182
Реално е СОЛ без личен труд.

Не може да съществува такова нещо. Може да е без възнаграждение за личен труд, но без да полага такъв не е възможно да е СОЛ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група