Разлика на печалбата в ОПР и Баланс.

27.11.2022, 15:44 1435 4

27.11.2022, 15:44
Публикации: 2 / 0
Здравейте, така да се каже "прохождащ" счетоводител съм и се сблъсках с труден за решаване казус. При продажба на актив - автомобил на загуба, се получи разлика на печалбата в ОПР и Баланс.Балансовата печалба съвпада с печалбата в оборотна ведомост. Опитах и с редакция на ОПР, но безуспешно.Работя с Микроинвест Делта Про. Ще съм много благодарна, ако някой ми даде съвет как да реша този проблем. Благодаря предварително!


#1 | 27.11.2022, 17:05
Публикации: 4368 / 719
От числото на разликата не може ли да се познае източникът?
#2 | 28.11.2022, 09:26
Публикации: 76 / 3
Вписахте ли отчетната стойност на продадения актив  в ОПР?

#3 | 28.11.2022, 09:38
Публикации: 11934 / 2174
Опитах и с редакция на ОПР, но безуспешно.Работя с Микроинвест Делта Про.

Не правете редакция преди да сте се уверили в правилността на действията си. Проверете коя точно сума не е отишла в ОПР и проследете каква формула е заложена в програмата за нея и дали Вие правилно я използвате.
#4 | 28.11.2022, 17:19
Публикации: 78 / 7
Здравейте, така да се каже "прохождащ" счетоводител съм и се сблъсках с труден за решаване казус. При продажба на актив - автомобил на загуба, се получи разлика на печалбата в ОПР и Баланс.Балансовата печалба съвпада с печалбата в оборотна ведомост. Опитах и с редакция на ОПР, но безуспешно.Работя с Микроинвест Делта Про. Ще съм много благодарна, ако някой ми даде съвет как да реша този проблем. Благодаря предварително!

Обикновенно тези разлики в Делтата идват от това, че единия отчет (било то ОПР или баланс) не взима натрупаната до момента амортизация на актива по сметка 241 (особено ако сте създали подсметка 241/6 например). Вижте разликата дали се равнява на тази сума и тогава коригирайте отчета.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група