Електронен магазин и регистрация в НАП

21.11.2022, 10:39 1134 4

21.11.2022, 10:39
Публикации: 394 / 9
Здравейте,
досега не съм водила счетоводство на електронен магазин.
Изчетох информацията в НАП, но не ми стана ясно, ако магазинът не приема плащания
в брой, а само чрез наложени платежи, изплащани по банка, нужно ли е да се регистрира?
#1 | 22.11.2022, 09:48
Публикации: 80 / 7
Здравей,
за наложените платежи си правиш договор с куриерската фирма и те издават касов бон вместо теб, изплащат ги в края на месеца или както се разберете по договор.
Магазин се регистрира в НАП като електронен магазин ако има продажби чрез сайта т.е. кошница и плащане в сайта било то с карта или др. Регистрацията не е есложна и я прави ИТ-то, което създава сайта тъй като се цитират домейн и т.н.
Някой магазини не се регистрират, за да укриват продажби и съответно сайта е един вид продуктов каталог и не можеш да купуваш/плащаш чрез него, но и еконт и спиди са свързани с нап и оборота продажби се вижда, което обезмисля сайта да не се регистрира.
#2 | 22.11.2022, 12:35
Публикации: 288 / 46
"за наложените платежи си правиш договор с куриерската фирма и те издават касов бон вместо теб,"

За да стане така трябва да се оформи с пощенски паричен превод.
#3 | 24.11.2022, 09:44
Публикации: 394 / 9
Благодаря Ви  :smile1:
#4 | 05.12.2022, 13:00
Публикации: 10 / 1
Здравейте,
Досега не съм водила счетоводство на електронен магазин. Моля Ви за съдействие, Дружество организира събития и продава билети за тях през ЕPAY GO, като плащанията се събират в микросметка създадена в е pay, e pay превежда парите на дружеството като си удържа комисионна. Трябва ли дружеството да издава касови бележки за продажбата на билети и съответно да регистрира електронен магазин?
e pay издава фактура за комисионната си и удържа съответно, а превежда цялата сума за билета , като издава разписка : събитие....30 лв.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група