Българска фирма предоставя персонал чрез сключен договор на друга българска фирма.

17.02.2023, 00:12 551 3

17.02.2023, 00:12
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
Нуждая се от разясняване на следния казус.
Имам сключен стандартен трудов договор с работодател "А". Договор с 6 месечен изпитателен срок,след който ако договорът не бъде прекратен, то същият се смята за окончателно сключен като безсрочен. В предмета на договора работодателят ми възлага да изпълнявам функция за друго дружество "Б" (Възложител). Това не е ли един вид отдаване на персонал? Такъв тип договори не трябва ли да бъдат срочни?
Фирма "А" какъв договор трябва да е сключила с фирма "Б"?
Надявам се от обяснението ми да се разбира, защото и аз не съм много наясно.
#1 | 18.04.2023, 16:40
Публикации: 2116 / 147
Ако нямат разрешение и регистрация в АЗ, то нямат право на такъв договор.
#2 | 18.04.2023, 16:50
Публикации: 9353 / 1573
Не виждам проблем фирма А да е сключила договор с фирма Б за определена услуга (не за отдаване на персонал) и при изпълнението на този договор част от работниците на фирма А да трябва да изпълняват трудовите си задължения на работно място, намиращо се във фирма Б. Задълженията са в рамките на сключения вече ТД. Самият ТД си е към фирма А и заплатата се плаща от фирма А
#3 | 18.04.2023, 17:01
Публикации: 2116 / 147
Не виждам проблем фирма А да е сключила договор с фирма Б за определена услуга (не за отдаване на персонал) и при изпълнението на този договор част от работниците на фирма А да трябва да изпълняват трудовите си задължения на работно място, намиращо се във фирма Б. Задълженията са в рамките на сключения вече ТД. Самият ТД си е към фирма А и заплатата се плаща от фирма А

Коментирам клаузата от ТД. Недействителна е без разрешение от АЗ и договорът трябва да е на основание чл.107 р от кт и има много други подробности при този договор.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група