Заповед работно време и почивка

18.10.2012, 15:06 49598 11

18.10.2012, 15:06
Публикации: 14 / 1
Здравейте, дайте примерна заповед за определяне работно време и почивки.
Благодаря
#1 | 18.10.2012, 15:24
Публикации: 1202 / 120
Няма ли го това в правилника ви за вътрешния трудов ред ?
#2 | 18.10.2012, 15:45
Публикации: 14 / 1
да в правилника го има, но след направена проверка от ИТ ни задължиха да има и заповед която да е на видно място. Просто ми трябва примерна такава.
#3 | 18.10.2012, 15:52
Публикации: 9 / 1
З А П О В Е Д
№  .............    / ........................ ........ г.
На основание чл. 136 и чл. 151 от КТ
Относно: Определяне на правилник за вътрешния ред и работно време в ........................ ........................ ....................

НАРЕЖДАМ:

   Считано от ........................ .... г. работното време на всички работници и служители на фирма ........................ ........................ ........................ ........  ще бъде променено, както следва:
Започване на работния ден: ............... ч.;
Приключване на работния ден: ................... ч.;
Почивка: от .............. ч. до ................... ч.;
Настоящата заповед да се сведе до знанието на всички служители.






Пловдив,                  Управител: ........................ .....
........................ ............г.                  /.............................../
#4 | 18.10.2012, 15:55
Публикации: 9 / 1
З А П О В Е Д
№..... /............. г.
на основание чл.136 и чл.151 отКТ
Относно: определяне на правилник за вътрешния ред и работното време в
...


НАРЕЖДАМ:

1. Всички работници са длъжни да спазват трудовата дисциплина.
2. Всички работници отговарят за повереното им имущество и стока.
3. Всички работници са длъжни при явяване на работното си място да приемат и предават обекта във вид , отговарящ на хигиенно – санитарните норми.При констатирани нередности или нарушения са длъжни незабавно да уведомят управителя.
4. Всички работници са длъжни да спазват по – долу определеното работно време , а именно:

От понеделник до петък


от ........ ч. до ..........ч.

Обедна почивка
от ...... до .............


Настоящата ми заповед да се доведе до знанието на работниците във фирмата за сведение и изпълнение.




Управител:........................ ...


#5 | 18.10.2012, 15:57
Публикации: 1202 / 120
Мисля, че и свободен текст от сорта : На основание утвърден ПВТР и Оценката на работните места на СТМ определям следните режими на труд и почивка по звена :/ и от тук текста е същият като в правилника/
Аз незнам за макети за подобни заповеди ..и да има не са утвърдени формуляри а нечии...

 :thumbup:   
П.П.: Тук някой ме изпревари, но питащия заявява, че вече имат утвърден правилник /не, че така ще е грешно../
#6 | 18.10.2012, 16:00
Публикации: 14 / 1
Благодаря Ви
#7 | 16.02.2014, 14:57
Публикации: 404 / 14
Здравейте!Този правилник за вътрешния ред задължителен ли е ,когато фирмата има само една майка по майчинство и управителя си работи сам?Тогава и тази заповед за работното време,след като има "работно време",закачено на видно място,задължителна ли е?А трябвало да има и Заповед за лице,което ще представлява фирмата пред ИТ?Това лице,кое ще бъде,като не може да бъде самият собственик/управител,а единственият назначен човек е в майчинство?
#8 | 16.02.2014, 15:41
Публикации: 4367 / 719
Защо не може да бъде самият собственик/управител? Още повече, като няма друг...
#9 | 16.02.2014, 16:11
Публикации: 404 / 14
Защото така са казали от ИТ!Той сам на себе си ли да заповядва?
#10 | 17.02.2014, 09:34
Публикации: 1166 / 86
Аз бих Ви посъветвала да напишете една Заповед, на основание чл. 403а, ал. 2 от Кодекса на труда като определите въпросната жена, която е в майчинство, да представлява фирмата пред ИТ.
Текстът е нещо такова:
О П Р Е Д Е Л Я М

........................ ...................
за Длъжностно лице в предприятието /фирмата/, което  в мое отсъствие да ме представлява пред контролните органи на Инспекциите по труда в цялата страна.
#11 | 21.08.2023, 14:06
Публикации: 1 / 0
З А П О В Е Д
№  .1....    / ........................ ........ г.
На основание чл. 136 и чл. 151 от КТ
Относно: Определяне на правилник за вътрешния ред и работно време в ........................ ........................ ....................

НАРЕЖДАМ:

   Считано от ........................ .... г. работното време на всички работници и служители на фирма ........................ ........................ ........................ ........  ще бъде променено, както следва:
Започване на работния ден: ............... ч.;
Приключване на работния ден: ................... ч.;
Почивка: от .............. ч. до ................... ч.;
Настоящата заповед да се сведе до знанието на всички служители.






Пловдив,                  Управител: ........................ .....
........................ ............г.                  /.............................../
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група