Заплати

18.06.2012, 13:54 5071 2

18.06.2012, 13:54
Публикации: 25 / 1
Здравейте,

в нашата фирма работниците по трудов договор основната им заплата е според минималния осигурителен доход по професиите за 2012г. Примерно за машинен оператор шиене е  335лв. основна заплата по договор. В същото време за изработка на някакво си изделие е направена технологична разбивка по операции и съответно всяка операция е със различно заплащане. Има случаи при които някои от работниците успяват да си изработят прага от 335 и даже над него. Как може това да се оформи във ведомостта. Примерно ако аз си наработя 20лв. повече ако се въведе като еднократна сума(премия) и се пусне заповед  на основание  чл.13 от Наредбата за структурата и организацията на работната заплата за положени допълнителни усилия в работния процес и  постигнати високи резултати да бъдат начислени и изплатени, заедно с основното месечно трудово възнаграждение, допълнително възнаграждение ”еднократна сума” - 20лв.

А ако имам и 10лв. трудов стаж и съм на разценка, трябва ли да си изработя 345лв. или само 335лв. Работодятеля длъжен ли е да ми ги плати тези 10лв. трудов стаж или задължително ще трябва да си ги изработя.

И съответно ако аз неуспея да си изкарам минималната заплата от 335лв., а съм изкарала 315лв. т.е с 20лв. по-малко, това възможно ли е във ведомостта да се въведе като еднократна удръжка и естествено пак да се пусне заповед за това. Примерно Налагане на  санкция „еднократна удръжка”

    Съгласно чл.210 от КТ и във връзка с  чл.266 ал.2 от Кодекса на труда за неизпълнение на трудовите норми.

Благодаря предварително за мненията и отговорите

#1 | 18.06.2012, 14:29
Публикации: 3145 / 253
Нормировчик имате ли си? Да видите тази операция за колко време се прави и ако има час, то има ли заплащане по нея точно колкото е по постановлението минималното заплащане на час, под което нямате право да падате?
#2 | 18.06.2012, 15:21
Публикации: 25 / 1
ами тия разценки ни ги прави "Началник, цех", минава засича време и т.н по формулки го изчислява.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група