Фактури от google

06.06.2023, 22:46 460 1

06.06.2023, 22:46
Публикации: 7 / 0
Здравейте! Моля за помощ, тъй като съвсем вече не знам как се процедира в случая.
Фирмата не беше регистрирана по ДДС. Регистрира се по ДДС на основание чл. 97а, ал. 1 - поради факта, че ще получава фактури от Гугъл за сайта си. До тук много добре. От всичките обяснения на данъчните разбрах, че върху тези фактури, фирмата дължи ДДС, за което съставя протокол по чл. 117, който се отразява в Дневника на покупките единствено, поради това, че заради тази регистрация няма право на данъчен кредит. До тук също добре, но в един момент получаваме фактура от Гугъл, в която има начислено 20 % ДДС. И тук идва голямата въпросителна. Гугъл не издава фактура без да е посочен VAT номер. След като посочихме такъв, очаквах фактурата, която ще дойде да бъде без начислено ДДС и съответно ние да имаме задължението да си го самоначислим с протокол и да го внесем в бюджета и именно за това направихме регистрацията по чл. 97а, ал. 1. Да обаче след като фактурите си идват с начислено ДДС и ние ако го начислим ще стане двойно. Защо е нужна тази регистрация по ДДС и как се процедира в случая? Съставя ли се протокол за тези фактури, не се ли съставя?! Плаща ли се допълнително ДДС или не се плаща? Моля без нападки ама такова нещо за първи път ме среща и изобщо не знам как се процедира в случая.
#1 | 06.06.2023, 22:47
Публикации: 7 / 0
Дневник продажби* - грешка в описанието на проблема
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група