Ддс

18.09.2023, 19:49 654 2

18.09.2023, 19:49
Публикации: 97 / 2
Здравейте,
За платен аванс през месец септември за доставка на стока към страна членка имаме издаден  инвойс. В основание пише първа вноска. Стоката няма да бъде доставена до края на месеца. Трябва ли да пускам протокол за самоначисляване на ДДС?
#1 | 19.09.2023, 15:48
Публикации: 3 / 0
Днес имахме проверка от НАП на място и ми дадоха отговор на Вашия въпрос: След като имате само преведен аванс, не се счита за ВОД, такава ще е когато се извърши доставката и тогава се съставя протокола по чл. 117, ал. 1 от ЗДДС.
#2 | 19.09.2023, 17:25
Публикации: 97 / 2
Благодаря Ви!
Да няма доставка на стока или извършена услуга, но зададох въпрос, защото  за първи път получавам Инвойс за авансово плащане.  До сега винаги са ми пускали Проформа.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група