Регистрация по ддс при предоставяне на услуги на трети страни

15.06.2024, 16:11 538 1

15.06.2024, 16:11
Публикации: 1 / 1
Здравейте, новосъздадена фирма ще извършва консултантски услуги по договор с фирма от Англия (данъчно задължено лице). Услугите, които ще се предоставят по този договор, ще се ползват от фирма в ЕС-данъчно задължено лице, въпросът ми е - нужна ли е регистрация по ддс
за тези сделки. Фактури ще се издават само към английското дружество. Объркването ми е от това, че договора е с фирма извън ЕС, но услугата се предоставя на фирма в ЕС. Оборота с английската фирма трябва ли да се изключи от оборота, който е основание за задължителна регистрация по чл. 96 от зддс.
#1 | 25.09.2024, 09:46
Публикации: 1 / 0
Здравейте, новосъздадена фирма ще извършва консултантски услуги по договор с фирма от Англия (данъчно задължено лице). Услугите, които ще се предоставят по този договор, Block Blast ще се ползват от фирма в ЕС-данъчно задължено лице, въпросът ми е - нужна ли е регистрация по ддс
за тези сделки. Фактури ще се издават само към английското дружество. Объркването ми е от това, че договора е с фирма извън ЕС, но услугата се предоставя на фирма в ЕС. Оборота с английската фирма трябва ли да се изключи от оборота, който е основание за задължителна регистрация по чл. 96 от зддс.
Тъй като вашите консултантски услуги се предоставят на английска компания (извън ЕС), оборотът от този договор е изключен от калкулацията за задължителна регистрация по ДДС по чл.96 от ЗДДС. Мястото на доставка се счита извън ЕС, така че върху тези фактури не се начислява българско ДДС. Не се нуждаете от регистрация по ДДС за този оборот, освен ако не превишите прага с други транзакции в страната или ЕС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група