Изплащане на неизползван платен отпуск

22.08.2012, 13:57 34173 36

#20 | 22.08.2012, 13:57
Публикации: 204 / 9
Извинявам се ако Ви нарушавам дискусията, но ДТМ за каква лихва става дума? Полагаемите дни да се олихвят и да станат повече, защото не са поискани и не са полвани ли?  :no:
Не ме рабрахте. Платеният годишен отпуск е право на работника, но той е длъжен да го ползва в рамките на календарната година.
Чл.173, ал.2 от КТ:"(2) Работникът или служителят е длъжен да използва платения си годишен отпуск до края на календарната година, за която се полага."
 Чл. 172 от КТ (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., в сила от 01.01.1993 г. , бр. 25 от 2001 г.; изм. изцяло, бр. 58 от 2010 г., в сила от 30.07.2010 г.) Платеният годишен отпуск се разрешава на работника или служителя наведнъж или на части и се ползва в съответствие с утвърден от работодателя график през календарната година, за която се полага.

Работодателят не е пъдар, но опазването на трудовата функция на служителя е задължение на работодателя, а отпускът е средство за възстановяване на трудовата функция на работника. Вижте чл.1 от КТ.
#21 | 22.08.2012, 14:03
Публикации: 5497 / 371
И след като работникът е длъжен да го ползва, а не го е ползвал, защо работодателят да плаща лихви :)
#22 | 22.08.2012, 14:07
Публикации: 204 / 9
И след като работникът е длъжен да го ползва, а не го е ползвал, защо работодателят да плаща лихви :)
Ами, защото задълженията на служителите, като страни по ТПО се регулират от рабодателя, а при спор от инспекциите по труда.

Мораторната лихва е санкцията при плащане на обезщетения по чл.224КТ, която се плаща от рабодателя, че не е осигурил правото на работника на платен годишен отпуск.
#23 | 22.08.2012, 14:11
Публикации: 5497 / 371
Мораторната лихва е санкцията, която се плаща от рабодателя, че не е осигурил правото на работника на платен годишен отпуск.

Не мога да се съглася с това, защото работоделят не може да осигури нещо, което не е поискано
#24 | 22.08.2012, 14:21
Публикации: 204 / 9
Мораторната лихва е санкцията, която се плаща от рабодателя, че не е осигурил правото на работника на платен годишен отпуск.

Не мога да се съглася с това, защото работоделят не може да осигури нещо, което не е поискано
А е бил длъжен, да осигури спазване на задълженията на служителите си, да ползват полагащия им се отпуск разумно в рамките на календарната година.
Платеният годишен отпуск няма само финансово изражение, а и социално изражение в различните му аспекти. Отпускът по дефиниция е времето, през което работникът не изпълнява трудовите си задължения по ТПО, което му се гарантира от закона/КТ/.
#25 | 22.08.2012, 14:25
Публикации: 5497 / 371
ДТМ, отклонихме се от конкретната тема :)

А и не можеш да ме убедиш, че ако аз като работник, не желая да ползвам отпуск, работодателят /понеже трябва да ми осигури почивка, за да съм трудоспособна и т.н./ може да ме задължи да излеза в такъв.
Р.Р. говоря за времето преди графици и т.н.
#26 | 22.08.2012, 14:37
Публикации: 204 / 9
ДТМ, отклонихме се от конкретната тема :)

А и не можеш да ме убедиш, че ако аз като работник, не желая да ползвам отпуск, работодателят /понеже трябва да ми осигури почивка, за да съм трудоспособна и т.н./ може да ме задължи да излеза в такъв.
Р.Р. говоря за времето преди графици и т.н.

Раздел II.
Ползуване на платения годишен отпуск/преди времето на герберите ;D/
Скрит текст :

И тук има задължения, както на работника, така и на работодателя,dalila! Не сме се "отплеснали"  :wink1:, а работодателите станаха занаятчии,  а работниците само средство за производство, освен личността на човека и неговите трудови права и задължения.
#27 | 22.08.2012, 14:41
Публикации: 5497 / 371
Платеният годишен отпуск се ползува от работника или служителя с писмено разрешение от работодателя.


Незнам за кой път да повторя..........

За да се разреши нещо, трябва да е поискано
#28 | 22.08.2012, 14:46
Публикации: 150 / 0
Аз пак ще попитам - в другата фирма има 35 дни неизползвани, като тази година е ползвал 15 дни, плащам си ги и тях по чл. 224? И в трудовата книжка където записвам това обезщетение, какъв период трябва да запиша?
#29 | 22.08.2012, 14:48
Публикации: 204 / 9
Платеният годишен отпуск се ползува от работника или служителя с писмено разрешение от работодателя.


Незнам за кой път да повторя..........

За да се разреши нещо, трябва да е поискано
Повтаряйте, няма лошо, пък белким се чуем,dalila  :hmmm: Но работодателят е длъжен до края на срока ТПО да осигури ползването на отпуска.

Pacta sunt servanda/Договорите трябва да се спазват/
#30 | 22.08.2012, 15:10
Публикации: 173 / 13
Аз пак ще попитам - в другата фирма има 35 дни неизползвани, като тази година е ползвал 15 дни, плащам си ги и тях по чл. 224? И в трудовата книжка където записвам това обезщетение, какъв период трябва да запиша?
В трудовата книжка се записват само обстоятелствата свързани с основния трудов договор. Допълнителния трудов договор на 4 ч. не се вписва в трудовата книжка.
Само една вметка - През тези 15 дни отпуск по основен договор лицето излиза, че си е ходило на работа по допълнителния договор ??? -  :hmmm:
#31 | 22.08.2012, 15:15
Публикации: 150 / 0
По основния договор са тези 35 дни, тях трябва да ги запиша в книжката, но за какъв период?
А искате да кажете, че когато е бил отпуск в едната фирма е трябвало да бъде и във другата ли?
#32 | 22.08.2012, 15:19
Публикации: 3145 / 253
Кое го задължава лицето, когато е в отпуск по основният ТД да бъде в отпуск и по втория, Moromu?
Това обезщетение за неползван платен отпуск аз не записвам в ТК и ако искате да го запишете не се пише период.
#33 | 22.08.2012, 15:22
Публикации: 150 / 0
Ами нали отзад в книжката има изплатени обезщетения по КТ, по член и за период...
#34 | 22.08.2012, 15:26
Публикации: 173 / 13
По основния договор са тези 35 дни, тях трябва да ги запиша в книжката, но за какъв период?
А искате да кажете, че когато е бил отпуск в едната фирма е трябвало да бъде и във другата ли?
Не искам да кажа това,няма такива правила,  но ми е интересно, ако си на море по основен договор по допълнителен къде ще си ?
#35 | 22.08.2012, 15:52
Публикации: 3145 / 253
Е, ако си на море, то това няма общо с чуденката ви
#36 | 24.08.2012, 11:00
Публикации: 204 / 9
ДТМ, отклонихме се от конкретната тема :)

А и не можеш да ме убедиш, че ако аз като работник, не желая да ползвам отпуск, работодателят /понеже трябва да ми осигури почивка, за да съм трудоспособна и т.н./ може да ме задължи да излеза в такъв.
Р.Р. говоря за времето преди графици и т.н.

Едно уточнение за мораторната лихва, свързана с пропуснати дължими възнаграждения от неползван платен отпуск.
Ясно е, че и работодател и работник имат задължения относно полагащите се платени отпуски в съответното предприятие.
Мораторна лихва от пропуснати ползи се дължи на работника от неизплатени възнаграждения от неползван платен отпуск, поискан от работника, но неразрешен от работодателя, считано от датата на искане на отпуска до датата на прекратяване на ТПО. Но, с уговорката, че работникът си е поискал съответния отпуск, като трябва да има на разположение съответната молба за отпуск.
Правото на отпуск е възмездно с възнагражедение по време на ползване на отпуска.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група