Размисли от къде да започна с уволненията

19.10.2012, 10:02 5546 3

19.10.2012, 10:02
Публикации: 19 / 5
Ще уволняваме в една от фирмите поради въвеждането на нова програма, с която се " облечава " процеса на работата. Аз имам “ честта ” да съобщя това на хора. Вече се знае кои ще останат. От къде да започна? Подготвям се и ще съм благодарен за всякакви мнения.
#1 | 19.10.2012, 10:55
Публикации: 11934 / 2174
Най - лесно е винаги с добре аргументираната истина - намерете подходящия за вашите намерения член от Кодекса .
#2 | 19.10.2012, 14:34
Публикации: 6403 / 1129
Ще уволняваме в една от фирмите поради въвеждането на нова програма, с която се " облечава " процеса на работата. Аз имам “ честта ” да съобщя това на хора. Вече се знае кои ще останат. От къде да започна? Подготвям се и ще съм благодарен за всякакви мнения.
Подходете политически. А именно - съкратете хората по чл. 328, ал.1, т.2, та да имат право на обезщетение от борсата и им обяснете, че това е шанс за тях да открият нови хоризонти в живота си.
#3 | 19.10.2012, 15:18
Публикации: 1202 / 120
Най напред проверете дали не попадате в критериите за "масови съкращения" и ако сте там - то е цяла процедура и има доста срокове. В бъдеще, ако някой започне спор и сте били длъжни да проведете процедурата, а не сте ще имате проблеми.
Ако (случайно) имате "контактна група" по чл. 7а от КТ ги натоварете с тежестта да съобщят предстоящото събитие за да имат хората подготовка - тогава не е толкова инфарктна ситуацията на подбора (който си е право на работодателя).

 :thumbup:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група