Издаване на УП 3

23.10.2012, 10:46 16775 9

23.10.2012, 10:46
Публикации: 13 / 0
Моля да ми отговорите на следните въпроси:
1.Трябва ли да се издава УП 3  на лице, когато стажът е оформен в  трудовата книжка?
Лицето е работило на пълен работен ден и според мен няма основание да иска издаване на УП 3.
2.Лицето е работило като управител на заведението и поради тази причина досието му се намира в  общината. Кой трябва да му издаде УП 3, ако наистина има основание за това ?
3. И накрая да поясня, че поради смяна на работодателя на лицето трудовото му правоотношение не е прекратявано и досието на управителя се е предавало от инстанция на инстанция. Последно досието на същия не е при мен.
#1 | 23.10.2012, 11:57
Laleva65
Добър ден,Вие видяхте ли трудовата книжка? А УП-2 или УП-3 си издава там където е разплащателната ведомост!
#2 | 23.10.2012, 12:05
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
УП 3 не е задължително за издаване, ако работи на 8 часа.
#3 | 23.10.2012, 13:32
Публикации: 13 / 0
Добър ден,Вие видяхте ли трудовата книжка? А УП-2 или УП-3 си издава там където е разплащателната ведомост!

Трудова книжка не съм видяла, защото не иска да ми я представи. Държи на своето, че в УП-3 пише, че се издава на база разплащателните ведомости. Не съм съгласна с това, макар че наистина го пише в УП 3, защото той е работил на други 2 места и тия ведомости аз ли да ги търся, за да му издам УП 3 ? Както по-горе обясних досиетата на управителите на заведенията не са при мен, а в общината, а преди това в дирекция СП. В крайна сметка трудовата книжка е оформена от общината.
#4 | 23.10.2012, 14:36
Laleva65
Трудова книжка не съм видяла, защото не иска да ми я представи. Държи на своето, че в УП-3 пише, че се издава на база разплащателните ведомости. Не съм съгласна с това, макар че наистина го пише в УП 3, защото той е работил на други 2 места и тия ведомости аз ли да ги търся, за да му издам УП 3 ? Както по-горе обясних досиетата на управителите на заведенията не са при мен, а в общината, а преди това в дирекция СП. В крайна сметка трудовата книжка е оформена от общината.
Няма значение последно кой е оформил книжката. Но за да сте сигурна е най-добре да видите трудовата книжка,защото при Нас специално има моменти в които за определен период от време лицето е било при нас,после обаче се прехвърля на друго място и така ....една голяма въртележка! Ние специално процедираме така....Молба от лицето за изготвяне на УП-2 или УП-3 и ксерокопие на трудовата книжка за този период! Желая Ви успех, дано убедите човека да представи трудова книжка!
#5 | 23.10.2012, 15:40
Laleva65
3. И накрая да поясня, че поради смяна на работодателя на лицето трудовото му правоотношение не е прекратявано и досието на управителя се е предавало от инстанция на инстанция. Последно досието на същия не е при мен.

Това става по чл.123 от КТ ,и при нас има такива случаи много,издавате УП-3 /ако е необходимо/ само за периода в който лицето е работило при Вас!
#6 | 23.10.2012, 15:44
Публикации: 1202 / 120
Нещо не ми стана ясно, в кои случаи управителя се прехвърля по чл. 123, а работници, на които е бил работодател остават....къде точно остават те?!!!
#7 | 23.10.2012, 16:02
Laleva65
Незная точно при тях как е ,но към нас имаше преди време "Дом за Деца с Умствена Изостаналост" отделиха се като второстепенен разпоредител с отделен Булстат, но се финансираха от Нас. Целия им персонал без да им се прекратяват трудовите правоотношения /се прехвърлиха/точно по този чл.123 от КТ. Така си го решиха Човешки Ресурси. Така се получи,че им се прехвърлиха всички досиета с приемно предавателен протокол, само ведомостите останах при нас до този период! :(
#8 | 24.10.2012, 08:32
Публикации: 13 / 0
Нещо не ми стана ясно, в кои случаи управителя се прехвърля по чл. 123, а работници, на които е бил работодател остават....къде точно остават те?!!!

Орган по назначаване на работниците е управителят и досиетата им са в заведението за СГ, а на управителя орган на назначаването е бил директор на ДСП, след това кмета на общината и затова досието му не е в заведението, а е прехвърляно от институция в институция, но никога не е било в заведението за СГ. Трудовата му книжка е оформена - периода е 1998 г. - 2004 г. Въпреки това той иска УП 3.
#9 | 24.10.2012, 09:30
Laleva65
Орган по назначаване на работниците е управителят и досиетата им са в заведението за СГ, а на управителя орган на назначаването е бил директор на ДСП, след това кмета на общината и затова досието му не е в заведението, а е прехвърляно от институция в институция, но никога не е било в заведението за СГ. Трудовата му книжка е оформена - периода е 1998 г. - 2004 г. Въпреки това той иска УП 3.
Вземал ли е от Вас заплата? Има ли при Вас разплащателна ведомост в която това лице фигурира ?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група