ЗП - ФЛ и майчинство

27.10.2012, 11:59 4342 2

27.10.2012, 11:59
Публикации: 109 / 6
Здравейте, искам да попитам дали съм на прав път. Имам майка, която ще излезе в майчинство от 07.12.2012. Тя е кандидатствала и удобрена по мярка 141 още преди болничните,за бременност и раждане и сега ползва до 410 календарни дни. В разплащателна агенция декларират дейност, а за майчинство трябва да не работи. Според мен, за да получава пълно майчинство, трябва да упълномощи някой, да работи и да го осигурява, да прехвърли майчинството и последен вариант да получава 50%. Моля за коментар по казуса. Предварително благодаря.   
#1 | 27.10.2012, 13:15
Публикации: 2027 / 254
Майката подала ли е декларация за започване на дейност като земеделски производител  и ако вече е подадена кои осигурителни рискове са избрани от лицето ? По трудов договор ли получава обезщетение за бременност и раждане ?
#2 | 28.10.2012, 10:02
Публикации: 109 / 6
Добро утро. Майката има подадена декларация за започване на дейност още през 2005 година. Винаги е осигурявана на високия процент и сега получава обещетение до 410 календарни дни. Няма проблем с регистрацията. Преди да започне ползване на болнични за бременност и раждане е удобрена по проект за мярка 141 - това което им изплащат всяка година. Сега ще трябва обаче да излезе в майчинство. В разплащателна декларират дейност, а в НОИ трябва да декларира че не работи и от тук идва проблема. Как да си получи майчинствот?.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група