Трудова книжка и печат

01.10.2019, 21:09 1508 13
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

01.10.2019, 21:09
Публикации: 201 / 3
Здравейте,

имам въпрос - ако фирма няма печат то в НОИ биха ли признали попълнена трудова книжка без да е сложен такъв? Питам, защото доскоро в НОИ изискваха печати, но сега примерно за ползване на ел.подпис трябва само да се декларира, че фирмата не работи с печат.
#1 | 01.10.2019, 22:32
Публикации: 2993 / 402
В наредбата за трудовата книжка думите "печат" и "подпечатва" се срещат многократно, например чл. 6 (1).
#2 | 02.10.2019, 10:41
Публикации: 17 / 7
Поредните тъпотии разбира се... нормативно само държавния печат е уреден, останалите печати са за "тежест" някаква и за да се заяждат мухълите :-)
#3 | 02.10.2019, 10:53
Публикации: 2993 / 402
Ще видим в новата наредба какво ще напишат. Чух, че големият печат за стажа ставал задължителен като печат, досега можеше и на ръка да се пише.
#4 | 02.10.2019, 11:03
Публикации: 6 / 0
Здравейте,
имам един въпрос /счетоводителката ме обърка/  трябва да приключа трудова книжа. Лицето е работило на 4 часа и на 8 часа  по един трудов договор. Ако в книжката напиша "Стажът не е равен на зачетения" в "сбор на стаж" кой стаж трябва да се запише - календарния или изчислен осигурителния?

Благодаря предварително!
#5 | 02.10.2019, 12:10
Публикации: 6677 / 981
В "правоъгълния" печат - трудовия стаж.
Не пишете, че трудовия стаж не е равен на осигурителния. Пише се когато са равни. Когато не са, не се пише нищо, а се издава УП3
#6 | 02.10.2019, 12:19
Публикации: 6 / 0
Благодаря Ви, УП -З така и така ще пиша защото има неплатена отпуска незачетена.
#7 | 02.10.2019, 12:31
Публикации: 6677 / 981
 Неплатената отпуска, незачетена за стаж, ако се попълва на последните страници на трудовата книжка и няма отношение към УП3.
#8 | 17.12.2019, 00:42
Публикации: 8 / 0
Здр. Интересувам се как се оформя трудова книжка при при починал ЧСИ? Благодаря.
#9 | 17.12.2019, 10:13
Публикации: 112 / 11
ЧСИ е свободна професия и се осигурява като самоосигуряващо се лице, т.е. не се попълва Трудова книжка. Ако има ТД на друго основание освобождаването е по чл.325, ал.1, т.11 ( със смърттта на лицето).
#10 | 17.12.2019, 20:10
Публикации: 8 / 0
Интересувам се за трудовите книжки за наетите лица при ЧСИ, по трудов договор?
#11 | 17.12.2019, 20:21
Публикации: 112 / 11
 Тогава основанието е: Чл.325 ал.1,т.10. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) със смъртта на лицето, с което работникът или служителят е сключил трудовия договор с оглед на личността му;
#12 | 17.12.2019, 20:35
Публикации: 112 / 11
Вижте КТ чл.327 , ал.2  - заявление за прекратяване на трудовия договор към Инспекцията по труда, когато работодателя е преустановил дейността си.
#13 | 17.12.2019, 22:49
Публикации: 8 / 0
Благодаря.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове