Въпрос

01.11.2012, 17:01 51071 68

#20 | 01.11.2012, 17:01
Публикации: 3326 / 256
Можеш да отидеш да се консултираш с инспектор и тогава да си подадеш жалбата.
#21 | 01.11.2012, 17:15
Публикации: 33 / 0
За София на Дондуков №3 ли е или на Г.М Димитров?
#22 | 01.11.2012, 17:16
Публикации: 629 / 129
Модератор
Г.М.Димитров
#23 | 01.11.2012, 18:34
Публикации: 19 / 5
Благодаря ви за отговорите
Жалба се подава в писмен вид директно в Инспекцията по труда ли?
Да съм подготвена ако се наложи, а По между другото аз вече ползвам първия месец отпуск, който изтича на 8 октомври


Преди да отидете до Инспекцията пробвайте първо да се разберете с Работодателя си. Пишете какво Ви е предложил.
#24 | 01.11.2012, 18:51
Публикации: 33 / 0
Той просто не предлага друго, а се опитва да ме принуди за срочен договор, като ми даде и само частот отпуска
#25 | 01.11.2012, 19:04
Публикации: 19 / 5
Вие ще му кажете, че не сте съгласна, защото не е във Ваш интерес. Посъветвала сте се и ще приемете финансови условия, които не биха Ви ощетили. Сметнете обезщетение, отпуски, всичко и отидете на преговори, като му обясните, че не искате да се отказвате от тези пари, защото са Ви важни. Нека той Ви предложи варианти, така че да не ви ощети, за да не стигате до Инспекцията. Отидете със съпруга си, ако ще сте по-спокойна.
#26 | 09.11.2012, 14:30
Публикации: 33 / 0
Здравейте,
Ето и развоя на събитията .
Работодатела не само, че не смята да ми даде целия отпуск, но и не смята да го плати. Сега за да нямам претенции към тях набързо скалъпиха заявление, че не съм се явила на работа в град Варна, както и ново споразумение, за промяна на работното място - град Варна, за да предявят иск за уволнение към Инспекция по труда. Може ли да попитам дали могат да им разрешат уволнението ми, при положение, че имам подадена молба за ползването на полагаемия отпуск?
#27 | 09.11.2012, 14:46
Laleva65
Съгласно чл.310 от КТ той няма право да ви командирова или мести без Вашето писменно съгласие! Вие сте под закрила,и щом имате подадена молба за отпуск той няма право да Ви я откаже. Иска да се оттърве от Вас по най-безболезнения за НЕГО начин,без да му пука за Вас! Обърнете се към инспекцията по труда,незабавно! А аз ако бях на Ваше място и Господари на Ефира ще му извикам! Не се предавайте толкова лесно!  :no:
#28 | 09.11.2012, 14:54
Публикации: 33 / 0
Днес бях в инспекцията, но служителката ми каза, че съм трябвало да настоявам да ми даде отговор колко дни отпуск ми разрешава, въобще гледаше как да си тръгна по бързо....
#29 | 09.11.2012, 14:57
Laleva65
Днес бях в инспекцията, но служителката ми каза, че съм трябвало да настоявам да ми даде отговор колко дни отпуск ми разрешава, въобще гледаше как да си тръгна по бързо....
В писмен вид подадохте ли жалба?
#30 | 09.11.2012, 15:00
Laleva65
А относно отпуската Ви която се е натрупала по време на майчинството отговорът е такъв:

Можете да получите обезщетение за неизползван платен годишен отпуск в парична форма само и единствено при прекратяване на трудовото правоотношение. Ако след навършване на две годишна на дете се върнете на работа, то в тогава трябва действително да използвате полагащия Ви се платен годишен отпуск и нямате право вместо действително ползване да получите обезщетение в парична форма.
#31 | 09.11.2012, 15:01
Публикации: 33 / 0
тя каза, че към варненската инспекция трябва да се обърна, абе май и тя самата не знаеше разрешението
#32 | 09.11.2012, 15:08
Laleva65
Разберете хора,никой вместо Вас няма да Ви търси правата,за това сме на тоя хал!
Работодателите /особенно частниците/ са толкова нагли,че думи нямам!
Защо сме научени да си траем и мълчим! Вземете се в ръце и си устоявайте правата! Ама Вие сте говорили със служителката....няма такова нещо,подавате писмена жалба,вземате Входящ номер и не подписвайте никакви документи на "добрия си работодател",защото минете ли  на срочен договор автоматично губите закрилата по чл.333 от КТ!
#33 | 09.11.2012, 15:09
Публикации: 3326 / 256
Абе държавен служител да си.... :no:
#34 | 09.11.2012, 15:10
Laleva65
Абе държавен служител да си.... :no:
Е и какво,аз съм държавен  служител,какво искаш да кажеш?
#35 | 09.11.2012, 15:16
Laleva65
Съгласно чл. 333, ал. 1, т. 1 КТ, в случаите по чл. 328, ал. 1, т. 2 - при закриване на част от предприятието или съкращаване на щата, т. 3 - при намаляване на обема на работата, т. 5 - при липса на качества на работника или служителя за ефективно изпълнение на работата и т. 11 - при промяна на изискванията за изпълнение на длъжността, ако работникът или служителят не отговаря на тях и чл. 330, ал. 2, т. 6 - при дисциплинарно уволнение, работодателят може да уволни работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай. Закрилата по чл. 333, ал. 1, т. 1 КТ се прилага независимо от това, дали майката на дете до 3-годишна възраст ползва отпуска за отглеждането му или работи.
Защитната процедура по чл. 333 КТ представлява едно предварително условие, което работодателят е задължен да спази, когато извършва уволнение на посочените в закрилната норма на чл. 333 работници и служители. Когато не е искано съгласие или такова не е дадено преди прекратяване на трудовото правоотношение, съдът отменя уволнението като незаконно само на това основание, без да разглежда трудовия спор по същество (чл. 344, ал. 3 КТ).
#36 | 09.11.2012, 15:22
Публикации: 33 / 0
Неговия коз е това, че не съм се явила на работа, като не съм подала молба. Аз пазя бележка от куриер, по който пращах документите.Другото е, че веднага скалъпиха ново допълнение към договора за работното място-град Варна, защото на старото споразумение пише-месторабота офис град София.
#37 | 09.11.2012, 15:24
Публикации: 402 / 18
При закриване на част от предприятието, работодателя няма право да Ви освободи като майка на дете до 3 г. Той ви предлага работа във Варна /както вие казвате/ защото там е единствения вариант на фирмата. Вие не се явявате на работа и той ви освобождава.
Той е проучил нещата и си "връзва гащите". В случая той не ви командирова чл. 310 от КТ. Просто той няма друга алтернатива. Това е процедурата при закриване на част от предприятието.
Колкото да отпуските: Вие сте в момента в отпуск, докато не се върните от отпуск той няма право да прави каквото и да било. да ви връчва каквито и да било документи и т. н.
#38 | 09.11.2012, 15:27
Laleva65
Неговия коз е това, че не съм се явила на работа, като не съм подала молба. Аз пазя бележка от куриер, по който пращах документите.Другото е, че веднага скалъпиха ново допълнение към договора за работното място-град Варна, защото на старото споразумение пише-месторабота офис град София.

Имате ли писменно уведомление,че е закрито част от предприятието,Работодателя Ви уведоми ли Ви че трябва да се явите на работа във Варна,защото ако не е да си гледа работата той!
#39 | 09.11.2012, 15:29
Laleva65
Как така е "скалъпил" Вие подписахте ли допълнително споразумение?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група