ВТОРИ ТР.ДОГОВОР НА 4 ЧАСА

22.11.2012, 19:14 27682 24

#20 | 22.11.2012, 19:14
Публикации: 3326 / 256
При освобождаването ще се пише кода на назначаването, но това не значи, че договорът междувременно не е станал основен. При попълване на уведомление не съществува основание " основен договор ".

Не съществува такова основание, но самите кодове, които се поставят там говорят какво е основанието според мен :)
Никого не искам да убедя, че така е правилно, споделям това, което мисля, а всеки сам си преценя как да постъпва  :flowers:
#21 | 23.11.2012, 09:29
Публикации: 173 / 13
Да, смятам, че това е правилното в случая.
Вече писах, че доста походих по ИТ и НАП за да мога да прекратя един такъв допълнителен тр.договор и да го направя основен със стара дата. Предписанието на ИТ беше, да бъде прекратен доп. трудов договор от 2004г. и да бъде регистриран отново от същата дата. Като беше написано, че Доп.трудов договор не може да има Доп.споразумение, защото самия договор е допълнителен. Както написа Елена -С всеки сам си преценява , но аз за себе си ще кажа " Парен каша духа ".
#22 | 23.11.2012, 09:45
Публикации: 11961 / 2184
Вече писах, че доста походих по ИТ и НАП за да мога да прекратя един такъв допълнителен тр.договор и да го направя основен със стара дата.

Съгласна съм, че доста често правим това, което е безконфликтно по отношение на контролните органи . В случая защо трябва да правим един договор основен със стара дата като той по презумпция си е станал такъв ? По силата на обстоятелствата е основен, защото остава първи по отношение на всеки следващ.
Интересно ми е като прекратяваме така един втори до момента трудов договор дали ще изплатим и обезщетение по чл.224 на лицето, което пак ще назначим ? Всъщност въпросът ми е риторичен, нека всеки си прецени, ако попадна в такава ситуация нищо чудно и аз да духам някаква каша. :laugh:
#23 | 23.11.2012, 16:41
Публикации: 173 / 13
Лицето смени позицията, на която работеше и съответно подадох уведомление за доп.спор. с промяна на длъжността и от там започна всичко. Не можах да го регистрирам по никакъв начин. Подадох го с код 01, връща го. Подадох го с код 11 отново го връща. След 3 месеца успях, но чак след предписание на ИТ.
#24 | 23.11.2012, 16:52
Публикации: 3326 / 256
Лицето смени позицията, на която работеше и съответно подадох уведомление за доп.спор. с промяна на длъжността и от там започна всичко. Не можах да го регистрирам по никакъв начин. Подадох го с код 01, връща го. Подадох го с код 11 отново го връща. След 3 месеца успях, но чак след предписание на ИТ.

И на мен ми се случи така, но за мое щастие разбрах къде е бил проблема и го оправих без да се налагат каквито и да са предписания :):)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група