Преведен аванс по договор с вкл. ДДС

15.11.2012, 11:35 5457 4

15.11.2012, 11:35
Публикации: 4 / 0
Здравейте!
В процес на регистрация по ДДС е фирмата ми. Срокът е 21 ноември. На 14 ноември получих аванс по договор с вслючен ДДС, въпреки, че три дни по-рано издадох ф/ра без ДДС и предупредих, че съм в процедура по регистрация. Как да преведа ДДС-то, като нямам регистрация? Счетоводителката, която обслужва фирмата ми от три години каза "сега да те регистрират, пък после ще мислим". Това ме притеснява доста. Моля за съвет!
БЛАГОДАРЯ!
#1 | 15.11.2012, 13:54
Публикации: 6403 / 1130
Анулирайте опростената фактура и след регистрацията издайте данъчна.
#2 | 15.11.2012, 14:18
Публикации: 4 / 0
Благодаря!
#3 | 16.11.2012, 12:00
Публикации: 4 / 0
Благодаря!
Моля за още едно уточнение. Счетоводителката ми каза, че ДДС-то по авансовата фактура може и да не се преведе сега, защото няма сделка сега, а при последната фактура на договора. Но според мен, моля да ме извините , но не съм счетоводител, щом издам фактура с ДДС трябва да го преведа в някакъв срок. А действието на договора ми е до март 2014 г. А и ще имам три междинни плащания по този договор , които ще бъдат извършени също с ДДС фактури. Това значи ли, че по авансовата фактура мога да преведа ДДС-то с последната фактура през 2014 г., а сега да не го преведа?
Благодаря Ви!

#4 | 16.11.2012, 12:07
Публикации: 11960 / 2183
" Но според мен, моля да ме извините , но не съм счетоводител, щом издам фактура с ДДС трябва да го преведа в някакъв срок..."

Ще я издадете като Ви регистрират по ЗДДС.Сега нито можете да я издадете, нито пък на момента ДДС-то се превежда . Това дали ще платите или не ДДС зависи от всички Ваши документи от датата на регистрация - приходни и разходни. Може би трябва да имате повече доверие на счетоводителя си ? По същество не бихте могли в период, когато не сте регистрирани по ЗДДС да получите аванс с включен ДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група